کد خبر: ۶۰۲۱۶
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۸
وزش باد شدید در استان بوشهر؛
مدیرکل هواشناسی استان بوشهر از وزش باد شدید در استان خبر داد و گفت:‌ با توجه به مواج و متلاطم بودن خلیج فارس، از ترددهای دریایی غیرضروری و تردد شناورهای کوچک پرهیز شود.
خلیج فارس مواج و طوفانی می‌شود/ لزوم اجتناب از ترددهای دریایی

به گزارش تدبیر نو،فرج‌الله شکوهی‌پور  اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد در ساعاتی از روزهای جمعه و شنبه همراه با وزش باد نسبتاً شدید تا شدید جنوبی در قسمت‌های شمالی خلیج فارس و سواحل و فراساحل شمالی و مرکزی استان بوشهر، دریا در این نواحی مواج و متلاطم خواهد بود.

وی اضافه کرد: پیش بینی می‌شود در روز شنبه آینده در برخی ساعات سرعت وزش باد جنوبی بر روی شمال خلیج فارس به بیش از ۶۰ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج تا حدود دو متر افزایش یابد.

مدیرکل هواشناسی بوشهر با اشاره به وزش باد گاهی بیش از ۶۰ کیلومتر در ساعت، خاطرنشان کرد: نتیجه این شرایط مواج شدن شمال خلیج فارس، ارتفاع موج بین یک تا ۱.۵ متر و در فراساحل گاهی تا دو متر خواه بود.

وی از احتمال گرد و خاک در سواحل شمالی و مرکزی استان بوشهر خبر داد و افزود: این شرایط باعث اختلال در ترددها و فعالیت‌های دریایی در ساحل و فراساحل شمالی و مرکزی استان بوشهر می‌شود.

شکوهی‌پور ادامه داد: توصیه می‌شود طی این مدت دریانوردان تمهیدات و آمادگی لازم را در مواجهه با خطرات احتمالی داشته باشند و بویژه در رو شنبه از ترددهای دریایی غیر ضروری و تردد شناورهای سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی اجتناب شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: دمای هوا نیز از روز چهارشنبه روند افزایشی خواهد داشت./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر: