مدیرکل امور بانوان بوشهر مطرح کرد؛
توانمندسازی بانوان استان بوشهر برای ورود به بازار کار
توانمندسازی بانوان استان بوشهر برای ورود به بازار کار

به گزارش تدبیر نو، مریم آذرشب صبح چهارشنبه در آئین انعقاد تفاهم‌نامه با فنی و حرفه‌ای اظهار داشت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در توانمندسازی و افزایش مهارت زنان در دستیابی به فرصت‌های اشتغال و کمک به اقتصاد خانواده‌ها اهمیت بالایی دارد.

وی با اشاره به اینکه فعالیت های بانوان جامعه در راستای توانمندی اقتصادی و کارآفرینی بایستی مورد حمایت قرار گیرد، تصریح کرد: با ارائه آموزش‌های کاربردی زمینه برای حضور زنان در بازار کار و کمک به اقتصاد خانواده‌ها بیش از پیش فراهم می‌شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر خاطرنشان کرد: این تفاهم نامه با هدف مهارت آموزی به بانوان برای ورود به بازار کار در رشته‌های مختلف هنری و عملی در روستای محمد صالحی شهرستان گناوه منعقد شده است.

وی ادامه داد: در اختیار گذاشتن ملزومات اداری مورد نیاز و همچنین تجهیزاتی که قابلیت بهره برداری و اجرای آموزش ها  را دارند، انجام فراخوان و اعلام نیاز های آموزشی خاص گروه هدف زنان سرپرست خانوار  در حوزه  آسیب های اجتماعی، تامین مربی خاص کارگاه آموزشی بر اساس نیازهای اعلام شده و ایجاد نمایشگاهی دائمی در محل آموزش برای فروش محصولات تولید شده در کارگاه آموزشی توسط کارآموزان دوره از تعهدات اجرایی دفتر امور بانوان و خانوداده استانداری در این تفاهم نامه است.

آذرشب با بیان اینکه انعقاد این تفاهم‌نامه همکاری برای ارائه آموزش به جمعیت زنان استان و برای نخستین بار در استان بوشهر اجرایی شده است، افزود: تدوین مفاد این تفاهم‌نامه همکاری بین اداره‌کل فنی و حرفه‌ای و دفتر امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر در ۹ ماده تدوین شده  و جامعه هدف آن همه گروه‌های بانوان شاغل، دانشجو، کارآموز و خانه دار است.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر یکی از مهم‌ترین عوامل مؤثر بر فعالیت‌های اقتصادی زنان را میزان توانمندی‌های آنها دانست و تصریح کرد: هر چه میزان دانش و مهارت‌های زنان افزایش یابد، امکان دستیابی آنها به مشاغل و مشارکت آنان در بخش‌های مختلف اقتصادی نیز افزایش می‌یابد./مهر