با مشارکت ۵ استان؛
رزمایش بزرگ بهداشت و درمان در پارس جنوبی برگزار شد
رزمایش بزرگ بهداشت و درمان در پارس جنوبی برگزار شد

به گزارش تدبیر نو، استاندار بوشهر صبح دوشنبه در آئین آغاز رزمایش بزرگ ملی بهداشت و درمان در عسلویه اظهار داشت: برگزاری چنین رزمایش‌هایی نقش بسیار مهم و اساسی در افزایش توانمندی و آمادگی نیروها دارد.

عبدالکریم گراوند به اهمیت بسیار بالای پارس جنوبی در تأمین انرژی و تولید و اقتصاد کشور اشاره کرد و ادامه داد: امروز شاهد حضور و مشارکت فعال پنج استان در این رزمایش بسیار مهم هستیم.

رزمایش ملی سراسری فجر چهل رزمایش ملی سراسری فجر چهل با حضور استاندار بوشهر، نماینده مردم شهرستان‌های عسلویه، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی، مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس، فرماندار عسلویه، جمعی از مسئولین محلی و اعضای ستاد بحران از پنج استان جنوبی کشور در منطقه ویژه پارس برگزار شد.

این برنامه با موضوع امداد و نجات مصدومین حوادث بزرگ در منطقه پارس جنوبی با حضور ۱۰۰ نفر از نیروهای اورژانس کشوری از پنج استان فارس، هرمزگان، بوشهر، یزد، کهگیلویه و بویراحمد و با همکاری ۹ دانشگاه علوم پزشکی کشور در سه منطقه پارس جنوبی (پالایشگاه چهارم، میترینگ، کریدور شرقی) برگزار شد.

افزایش و ارتقای هماهنگی وزارت بهداشت و درمان با مدیریت بحران منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، رهبری تیم‌های واکنش سریع وزارت بهداشت و درمان برای اولین بار در سطح کشور و ارتقای عملکرد و ایجاد هماهنگی برای مقابله با هر گونه شرایط اضطراری در منطقه برای همه تیم‌های عملیاتی اعم از مدیریت بحران، فرمانداری، آتش نشانی، حراست، نیروی انتظامی و سایر ارگان‌ها و سازمان‌ها از مهمترین اهداف این رزمایش اعلام شده است.

این رزمایش برای اولین بار در این سطح با تشکیل EMT توسط استان فارس به عنوان رهبر مراکز اورژانس قطب جنوب در کشور با همکاری وزارت بهداشت، پدافند غیرعامل و شرکت ملی نفت ایران برگزار شده است.

این رزمایش در دو منطقه (amp) انجام می‌شود که مصدومین از محل amp به مرکز Field Hospital که دو مرکز کلینیک اورژانس منطقه ویژه و بیمارستان نبی اکرم است، انتقال داده می‌شوند./مهر