کد خبر: ۶۰۰۲۴
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۶
دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر گفت: با تغییر رنگ شهرستان کنگان به زرد شمار شهرستان‌های در وضعیت نارنجی این استان از چهار به سه شهرستان کاهش یافت.
شمار شهرستان‌های نارنجی کرونایی استان بوشهر کاهش یافت

به گزارش تدبیر نو،دکتر سعید کشمیری روز یکشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: تا پیش از این براساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وضعت کرونا در شهرستان‌های بوشهر، کنگان، دیلم و گناوه استان بوشهر نارنجی بود.

وی اضافه کرد: هم اکنون براین اساس از مجموع ۱۰ شهرستان استان بوشهر هفت شهرستان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: براین اساس سفر به  شهرهای نارنجی با پلاک غیربومی ممنوع است خودروهایی که این قانون را رعایت نکنند مشمول جریمه ۵۰۰ هزار تومانی می‌شوند.

کشمیری اظهار داشت: روند بستری بیماران کرونایی در استان بوشهر در برخی مواقع افزایش می‌یابد و رو به کاهش نیست.

وی، کرد: تعداد موارد سرپایی ابتلا به ویروس کرونا در برخی شهرهای استان بوشهر افزایش محسوسی داشته است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر ۱۱۴ نفر است که از این شمار ۱۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که ۶ نفر ازآنها در وضعیت حاد قرار دارند و با دستگاه تنفس می‌کنند.

کشمیری با اشاره به جان باختن ۲ نفر در روز گذشته به علت ابتلا به ویروس کرونا در استان بوشهر افزود: شمار جان باختگان ناشی از کرونا در این استان به ۹۱۴ نفر رسید که از این تعداد ۸۹۳ مورد به طور قطعی و ۲۱ نفر مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا بوده‌اند.

وی ادامه داد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون ۲۲ هزار و ۴۳۹ نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.

کشمیری با اشاره به اینکه شمار مبتلایان به ویروس جهش یافته در استان بوشهر به ۵۰ نفر رسیده‌است بیان کرد: با شروع موج چهارم کرونا در کشور و افزایش مبتلایان در این استان باید منتظر وضعیت قرمز و خطر باشیم./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: