کد خبر: ۶۰۰۰۹
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۷
معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر گفت: از ۲۸ اسفند ۹۹ تا ۶ فروردین ماه جاری، چهارهزار و ۷۹۵ مسافر و گردشگر در واحدهای اقامتی این استان اسکان یافتند.
۴۷۹۵ مسافر در واحدهای اقامتی استان بوشهر اسکان یافتند

به گزارش تدبیر نو،سکینه سالاری  افزود: براین اساس شمار ۲ هزار و ۱۵ نفر در هتل، ۳۹۷ نفر در هتل آپارتمان، ۶۴ نفر هتل سرای سنتی، مهمانپذیرها ۷۰۶، مجتمع های گردشگری ۲۷۵ و در مراکز بوم‌گردی‌ یکهزار و ۳۳۸ نفر اقامت کردند.

وی اضافه کرد: همان‌طور که از قبل اعلام شد برای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی اسکان مسافر فقط در واحدهای اقامتی دارای مجوز امکان‌پذیر و اسکان گردشگر و مسافر در سایر اماکن ممنوع است.

سالاری اظهار کرد: در این ارتباط تیم‌های نظارتی این اداره کل ۷۴۷ بازدید از مراکز اقامتی، رستوران‌ها، مراکز پذیرایی و بین راهی و دفاتر خدماتی مسافرتی و مراکز اقامتی موقت انجام دادند و چنانچه کم کاری انجام شده باشد با آن مرکز اقامتی برابر قانون برخورد و پلمب می‌شود.

وی ادامه داد: برای سفرهای ایمن و مسئولانه اسکان در مکان‌های رسمی، ممنوعیت اسکان در اماکن غیر رسمی و نصب چادر، الزام استفاده از ۲ ماسک در سفر و بازدیدها، اجرای همه دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در بازدیدها از اماکن تاریخی، گردشگری و تفریحی مورد تاکید قرار دارد.

سالاری اضافه کرد: تا پایان تعطیلات نوروز دبیرخانه ستاد در استان بوشهر فعال است و به‌طور شبانه روزی گزارش‌ها مردمی را در این موضوع‌ها رصد می‌کند تا بتوانیم همه با هم از شیوع موج بعدی کرونا جلوگیری کنیم.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر گفت: در این مدت ۱۷هزار و ۳۹۱ بازدید از مراکز تاریخی، تفریحی و توریستی، هفت هزار و ۵۶۶ بازدید از جاذبه تاریخی - فرهنگی، پنج هزار و ۹۰۴ بازدید از جاذبه‌های طبیعی انجام شده‌است./ایرنا

نام:
ایمیل:
* نظر: