کد خبر: ۵۹۷۱۶
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸
مدیر حوزه علمیه استان بوشهر:
مدیر حوزه علمیه استان بوشهر از آغاز پذیرش حوزه علمیه در سراسر استان بوشهر خبر داد.
پذیرش حوزه علمیه در استان بوشهر آغاز شد
به گزارش تدبیر نو، حجت الاسلام رضا خدری ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مدیریت حوزه علمیه از برادران واجد شرایط برای تحصیل در حوزه‌های علمیه برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ ثبت نام می‌کند.

وی به شرایط عمومی داوطلبان اشاره کرد و افزود: برخورداری از صلاحیت‌های اعتقادی، اخلاقی و اجتماعی، اعتقاد و التزام به ولایت فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تابعیت جمهوری اسلامی ایران، برخورداری از سلامت جسمی و روحی، موفقیت در آزمون ورودی و مصاحبه و نداشتن منع قانونی از نظر نظام وظیفه از جمله شرایطی است که داوطلبان پیش از ثبت نام باید نسبت به آن توجه داشته باشند.

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر با بیان اینکه التزام به تعهدات و قوانین مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه یکی از شرایط ثبت نام است ادامه داد: حداقل مدرک متقاضیان دوره سفیران هدایت، دیپلم، پیش دانشگاهی و یا دوازدهم دوره دوم متوسطه است.

وی به زمان ثبت نام اشاره کرد و گفت: ثبت نام از داوطلبان از ۲۰ اسفند ماه ۹۹ آغاز شده است و داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

حجت الاسلام خدری همچنین به تاریخ برگزاری آزمون اشاره کرد و افزود: آزمون حوزه‌های علمیه برادران به صورت سراسری روز جمعه ۱۸ تیر ماه سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

وی، تعداد مدارس علمیه استان را هشت مدرسه عنوان کرد و ابراز داشت: از این تعداد شش مدرسه بلند مدت و دو مدرسه کوتاه مدت (سفیران هدایت) در استان دایر است./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر: