کد خبر: ۵۸۹۱۹
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴
تدبیرنو،مدیرکل شیلات استان بوشهر از افزایش ظرفیت تولید ماهی پرورشی در آبهای این استان خبر داد و گفت: با اجرای طرح‌های پرورش ماهی در قفس، ظرفیت تولید ماهی پرورشی در استان بوشهر در سال آینده به ۳۰۰۰ تن افزایش می‌یابد.
یکی از برنامه‌های مهم استان بوشهر استفاده از ظرفیت خلیج‌فارس برای اجرای طرح‌های اقتصادی، تولیدی، اشتغال‌‌زایی و گردشگری است.

در راستای برنامه‌های تولیدی، طرح‌های پرورشی آبزیان در استان ساحلی بوشهر از جمله پرورش میگو و ماهی تدوین و عملیات اجرایی آن در مناطق مختلف این استان آغاز شده است.

پرورش ماهی در آبهای خلیج‌فارس یکی از برنامه‌های مهم شیلات استان بوشهر است که با قفس‌گذاری در آبهای ساحلی و ذخیره‌سازی بچه ماهی در آنها، عملیات پرورش با مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی انجام می‌شود.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به اجرای پروژه  پرورش ماهی در قفس با مشارکت بخش خصوصی اظهار داشت:  تاکنون 3 مورد مواقفت اصولی به ظرفیت 1500 تن ماهی و 67 پروانه تاسیس به ظرفیت 53 هزار تن در استان بوشهر صادر شده است.

علی بازدار از صدور 2 پروانه بهره‌برداری پروژه پرورش ماهی در قفس در خلیج فارس خبر داد و بیان کرد: این 2 پروژه ظرفیت پرورش و تولید 26 هزار تن ماهی سی‌باس در خلیج‌فارس دارد.

وی، با بیان اینکه هم اکنون 2 پروژه پرورش ماهی در قفس در استان بوشهر فعال است تصریح کرد: این پروژه‌ها ظرفیت تولید 1500 تن ماهی سی‌باس دارند که با سرمایه‌گذاری 22 میلیارد تومان با 8 قفس ایجاد شده است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با بیان اینکه تا فروردین ماه سال 1400 پروژه‌های مختلف پرورش ماهی افتتاح می‌شود افزود: در ایام‌الله دهه فجر پروژه پرورش ماهی در خلیج‌فارس استان بوشهر با 4 قفس 125 تنی با ظرفیت یک‌هزار تن تولید ماهی در گناوه افتتاح شد.

بازدار با بیان اینکه در مرحله نخست 160 هزار قطعه بچه ماهی در این قفس‌ها ذخیره‌سازی شده است گفت: برداشت 100 تن ماهی تا فروردین سال آینده تولید می‌شود.

وی، با اشاره به افتتاح پروژه‌ها دیگر تا فروردین ماه 1400 گفت: 3 پروژه پرورش ماهی در قفس در آبهای گناوه، تنگستان و کنگان وارد مدار تولید می‌شود که هر کدام ظرفیت تولید 500 تن ماهی سی‌‌باس دارند.

مدیرکل شیلات استان بوشهر از افزایش ظرفیت تولید ماهی پرورشی  در استان بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: با راه‌اندازی طرح‌های جدید، ظرفیت تولید ماهی پرورشی در استان بوشهر در سال آینده به 3000 تن افزایش می‌یابد.

بازدار با بیان اینکه طرح‌های یاد شده در سال جهش تولید اجرایی شده است افزود: در این راستا با مشارکت شرکت‌های تعاونی در بندر رستمی تنگستان 32 قفس پرورش ماهی به ظرفیت هرکدام 30 تن اواسط سال 1400 راه‌اندازی می‌شود که تولید بیش از یک‌هزار تن ماهی سی‌باس و  اشتغال 250 نفر در پی دارد.

ماهی سی‌باس آسیایی ازجمله ماهیان مهم پرورشی در کشور‌های جنوب شرق آسیا  است که دارای تقاضا در بازار‌های داخلی و خارجی است.

بر اساس برنامه‌ شیلات، تولید ماهی پرورشی در استان بوشهر سالانه به 50 هزار تن افزایش می‌یابد که اجرای طرح پرورشی ماهی در قفس مورد توجه ویژه شیلات و سرمایه‌گذاران این حوزه قرار است.

نام:
ایمیل:
* نظر: