کد خبر: ۵۷۸۳۵
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۶
تدبیرنو،مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: در جهت بهره‌وری بهتر دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای در زندان دشتستان اولین مرکز مشاوره هدایت شغلی و مهارت‌آموزی در زندان‌های کشور در زندان دشتستان با راه‌اندازی سه کارگاه آموزشی جدید افتتاح شد.
عبدالمجید دراهکی ظهر امروز در آئین افتتاح این مرکز مشاوره هدایت شغلی و مهارت‌آموزی، اظهار داشت: مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی در مرکز حرفه‌آموزی و کاریابی زندان دشتستان در راستای ایجاد فرصت آموزشی فنی و مهارتی برای زندانیان ایجاد شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه با راه‌اندازی این مرکز مددجویان زندان دشتستان با ظرفیت‌های اشتغال‌زایی حرفه‌های مهارتی آشنا شده و پس از آن در دوره‌های مهارتی شرکت می‌کنند، افزود: این مرکز بر اساس دستورالعمل ابلاغی راهبری مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی زندانیان فعال شده تا زمینه اشتغال و کسب درآمد مددجویان و همچنین احساس سرزندگی و کارآمدی در آنان را افزایش دهد.

دراهکی اولویت توانمندسازی مددجویان زندان‌های استان را با رشته‌های موردنیاز بازار کار دانست و اضافه کرد: فراگیری آموزش‌های مهارتی می‌تواند با ایجاد شرایط اولیه برای اشتغال و اصلاح رفتار مددجویان را برای ورود به جامعه پس از آزادی را فراهم آورد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر فرصت‌های آموزشی فنی و مهارتی را برای زندانیان سودمند دانست و تصریح کرد: رفتار ناشایست مددجویان نیز به طور مؤثری به‌وسیله برنامه‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای کاهش می‌یابد، زیرا این آموزش‌ها با تأکید بر مسئولیت فردی، احترام و شکیبایی نسبت به دیگران همراه می‌باشد.

دراهکی از راه‌اندازی کارگاه‌های جدید برق خودرو، جوشکاری و مکانیک خودرو هم‌زمان با افتتاح این مرکز مشاوره در زندان دشتستان خبر داد و گفت: موضوع حمایت از مددجویان نیازمند فرهنگ‌سازی می‌باشد و ارتباط و برخورد با آنان باید در ابعاد مختلف به‌صورت صحیح صورت گیرد.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان بوشهر هم با اشاره به اینکه زندانیان فرصت بسیار زیادی را برای فراگیری حرفه دارند، گفت: ۱۷ حرفه مهارتی در زندان دشتستان پیش‌بینی و امکانات و تجهیزات آن نیز فراهم شده است.

رضا مقبلی قرائی از مهارت‌آموزی و اشتغال ۱۶۰ نفر از مددجویان زندان دشتستان در سال جاری خبر داد و افزود: با همکاری آموزش فنی و حرفه‌ای استان حرفه‌های مهارتی قابل‌اجرا در زندان‌های استان از ۲۰ حرفه مهارتی به ۳۵ حرفه مهارتی افزایش‌یافته است.

وی رویکرد به توانمندسازی و مهارت‌آموزی زندانیان را نتیجه‌بخش ارزیابی کرد و اظهار داشت: این بخش هم‌اکنون دارای ظرفیت بالای نیروی انسانی جوان و آماده بکار است.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی بوشهر بر توانمندسازی مهارتی زندان در راستای ایجاد زمینه‌های اشتغال برای آنها تأکید کرد و گفت: افرادی که به هر نحو وارد زندان می‌شوند نباید وقتشان بی‌ثمر تلف شود، لذا سازمان زندان‌ها علاوه بر ایجاد امنیت پایدار از طریق جداسازی مجرمان از جامعه، تلاش می‌کند تا زمینه استفاده از ظرفیت‌های این افراد را با توانمندسازی و مهارت‌آموزی آنها فراهم سازد.

نام:
ایمیل:
* نظر: