کد خبر: ۵۷۷۴۵
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۱
تدبیرنو- مدیرعامل شرکت شهرک‏‌های صنعتی استان بوشهر گفت: با هدف تامین نقدینگی ۹ واحد فعال شهرک‌‏ها و نواحی صنعتی این استان در زمینه‏‌های تولید باتری، برق و الکترونیک و مواد غذایی به سازمان فرابورس معرفی شدند.

مهدی صفوی افزود: چنانچه این واحدها شرایط مدنظر سازمان فرابورس را مهیا کنند در این سازمان مورد پذیرش قرار می‎گیرند.

وی اظهارداشت: در استان بوشهر واحدهای زیادی شرایط پذیرش در فرابورس دارند ولی باید مدیرعامل آنها درخواست تبدیل شرکت به سهامی عام  بدهد و بتواند از این طریق برای اهداف توسعه‌ای خود تامین نقدینگی کند.

وی بیان کرد: حضور در فرابورس یک سری استانداردهایی دارد که شفافیت صورت‎های مالی، کیفیت کار و بازار فروش آنها از جمله شرایط مدنظر برای پذیرش آنها محسوب می‎شود.

صفوی ادامه داد: در این ارتباط از سوی شرکت شهرک‎ها و نواحی صنعتی ظرفیت مناسب فرابورس برای تامین نقدینگی به واحدهای صنعتی استان بوشهر معرفی شده تا بتوانند از این ظرفیت بخوبی استفاده کنند.

وی گفت: شرکت شهرک‎ها و نواحی صنعتی در واقع یک رابط بین شرکت‎ها و سازمان فرابورس است و با بکارگیری مشاوران متخصص به تسهیل‌‎گری در این حوزه کمک می‎کنند.

صفوی اظهار داشت: هر واحد صنعتی برای پذیرش در فرابورس باید صورت‏‌های مالی حسابرسی شده را آماده کند که تحقق این مهم نیازمند یک سری هزینه‎ها توسط واحد تولیدی است.

وی بیان کرد: در این بین در صورت پذیرش واحد در فرابورس شرکت شهرک‏‌های صنعتی استان بوشهر در قالب یارانه حمایتی بخشی از هزینه‎های انجام شده را به صورت یارانه حمایتی پرداخت می‎کند تا بخشی از هزینه‎های پذیرش واحدها در فرابورس کاهش یابد.

صفوی یادآور شد: همچنین شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر کمک می‌کند تا هزینه‎‏هایی که واحدها برای مشاوره، عضویت در سایت‎های مجازی فروش، تورهای صنعتی، حضور در نمایشگاه‎ها و آموزش کارکنان کمک می‎کند با پرداخت یارانه حمایتی هزینه واحدها در موارد یاد شده کاهش پیدا کند.

نام:
ایمیل:
* نظر: