کد خبر: ۵۷۶۶۹
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱
استاندار بوشهر:
استاندار بوشهر با اشاره به اینکه تلاش ویژه‌ای برای تکمیل پروژه‌های حوزه آب در استان بوشهر صورت گرفته است، گفت: ۵۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای سدهای دالکی و خائیز جذب شد.
۵۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل سدهای دالکی و خائیز جذب شد

به گزارش تدبیر نو،عبدالکریم گراوند  اظهار داشت: آب به عنوان یکی از مهم‌ترین مشکلات مردم استان بوشهر طی سال‌های اخیر بوده و تلاش گسترده‌ای برای رفع مشکلات این حوزه داشته‌ایم.

وی از پیگیری برای توسعه آب‌شیرین‌کن‌ها به منظور تأمین آب شرب مورد نیاز مردم استان خبر داد و بیان کرد: طرح‌های متعددی در شهرها و روستاهای استان بوشهر برای شیرین‌سازی آب دریا در حال اجرا است.

استاندار بوشهر تکمیل سدهای در دست اجرای استان را یکی از اولویت‌های مهم دانست و خاطرنشان کرد: علاوه بر اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان، ۳۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل سد خائیز شهرستان تنگستان جذب شده است.

وی از جذب ۲۵۰ میلیارد ریال برای تکمیل سد دالکی خبر داد و افزود: این اعتبارات از محل اعتبارات پروژه‌های اولویت‌دار اخذ شده است و در اعتبارات استان بوشهر دیده نمی‌شود.

گراوند اضافه کرد: سد دالکی را با پیشرفت هشت درصدی تحویل گرفتم و اکنون پیشرفت آن ۳۲ درصد است و تلاش داریم تا تکمیل و سال آینده آبگیری شود./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر: