کد خبر: ۵۶۳۴۳
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۷
نتایج به دست آمده از مرحله دوم آزمایش واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد نشان می‌دهد، این واکسنمعرض می تواند یک واکنش ایمنی قوی در افراد در سنین مختلف، به خصوص در افراد سالمند و در معرض خطر ایجاد کند.
واکسن کرونای آکسفورد ایمنی قوی نشان داد
به گزارش تدبیر نو به نقل از فارس، جدیدترین نتایج آزمایش واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد نشان می دهد که این واکسن یک پاسخ ایمنی قوی در سالمندان ایجاد می‌کند و انتظار می‌رود دانشگاه آکسفورد طی هفته‌های آینده اطلاعات مربوط به اثرگذاری این واکسن بالقوه را منتشر کند.

واکسن ویروس کرونای آکسفورد یک واکنش ایمنی قوی در بزرگسالان ۶۰ تا ۷۰ ساله ایجاد کرده و حالا این امیدواری را افزایش می‌دهد که می‌تواند از گروه‌های سنی در معرض خطر ویروس محافظت کند.

بنابر اعلام محققان سازنده این واکسن موسوم به«ChAdOx۱ nCov-۲۰۱۹»، پاسخ‌های ایمنی مشابه در هر سه گروه سنی ۱۸ تا ۵۵ سال، ۵۶ تا ۶۹ سال و ۷۰ سال به بالا نشان داده شده است. 

محققان در حال آزمایش این  موضوع هستند که آیا این واکسن در آزمایش‌های بزرگتر و فاز سه باعث متوقف شدن ابتلای فرد به بیماری کووید ۱۹ می‌شود یا خیر.

«ماهشی راماسامی»، محقق دانشگاه آکسفورد گفت: افراد مسن گروه اولویت دار واکسیناسیون کووید ۱۹ هستند، زیرا آنها در معرض خطر ابتلای شدید به این بیماری قرار دارند و ما می دانیم که آنها از لحاظ ایجاد پاسخ های ایمنی در برابر واکسن، فقیرتر هستند.
نام:
ایمیل:
* نظر: