کد خبر: ۵۶۲۸۲
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷
آمار جهانیِ مبتلایان به کووید ۱۹ تاکنون به ۵۵ میلیون و ۹۴۳ هزار و ۶۲۲ نفر رسیده و مرگ یک میلیون و ۳۴۳ هزار و ۳۸۸ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.
                          ابتلای نزدیک به ۵۶ میلیون نفر به کرونا در جهان

به گزارش «تدبیر نو» به نقل از ایسنا، بنابر تازه‌ترین آمارها ۳۸ میلیون و ۹۶۳ هزار و ۷۸۶ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ نیز بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۷ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا هم‌اکنون با بیش از ۱۱.۵ میلیون مبتلا و بیش از ۲۵۰ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند و برزیل نیز با آمار میلیونیِ مبتلایان پس از آمریکا به ترتیب با بیش از ۸.۹ و ۵.۹ میلیون بیمارِ کووید ۱۹، جایگاه‌ دوم و سوم را در جهان به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند و تعداد جان‌باختگان این بیماری در انگلیس نیز از ۵۰ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در قاره سبز داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه‌شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۱۱ میلیون و ۶۹۵ هزار و ۷۱۱ مبتلا، ۲۵۴ هزار و ۲۵۵ قربانی

۲. هند: هشت میلیون و ۹۱۲ هزار و ۹۰۷ مبتلا، ۱۳۱ هزار و ۳۱ قربانی

۳. برزیل: پنج میلیون و ۹۱۱ هزار و ۷۵۸ مبتلا، ۱۶۶ هزار و ۷۴۳ قربانی

۴. فرانسه: دو میلیون و ۳۶ هزار و ۷۵۵ مبتلا، ۴۶ هزار و ۲۷۳ قربانی

۵. روسیه: یک میلیون و ۹۷۱ هزار و ۱۳ مبتلا، ۳۳ هزار و ۹۳۱ قربانی

۶. اسپانیا: یک میلیون و ۵۳۵ هزار و ۵۸ مبتلا، ۴۱ هزار و ۶۸۸ قربانی

۷. انگلیس: یک میلیون و ۴۱۰ هزار و ۷۳۲ مبتلا، ۵۲ هزار و ۷۴۵ قربانی

۸. آرژانتین: یک میلیون و ۳۲۹ هزار و ۵ مبتلا، ۳۶ هزار و ۱۰۶ قربانی

۹. ایتالیا: یک میلیون و ۲۳۸ هزار و ۷۲ مبتلا، ۴۶ هزار و ۴۶۴ قربانی

۱۰. کلمبیا: یک میلیون و ۲۱۱ هزار و ۱۲۸ مبتلا، ۳۴ هزار و ۳۸۱ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۱۱ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌ و پس از ایالات متحده، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، همچنین کشورهای فرانسه، روسیه، اسپانیا، انگلیس، آرژانتین، ایتالیا، کلمبیا و مکزیک نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

نام:
ایمیل:
* نظر: