کد خبر: ۵۶۱۸۷
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
مدیر تعاون روستایی استان بوشهر گفت: در راستای تنظیم بازار گوجه فرنگی در تهران محصول خارج فصل تولید این استان با قیمت هر کیلوگرم ۱۱ هزار تومان به میدان میوه و تره بار پایتخت ارسال شد.
آیا گوجه فرنگی بوشهر قیمت بازار تهران را می‌شکند؟

به گزرش تدبیر نو،سید محسن معروف  افزود: با توجه به افزایش قیمت گوجه فرنگی در روزهای اخیر در تهران، همزمان با برداشت خارج از فصل این محصول در استان بوشهر بنا به تصمیم سازمان تعاون روستایی کشور برای متعادل کردن قیمت این کالا در بازار پایتخت طرح خرید گوجه فرنگی از کشاورزان بوشهر و ارسال آن به تهران اجرا شده‌است.

وی بیان کرد: این طرح از ۲۰ آبان ماه جاری آغاز و تاکنون ۱۵۰ تن محصول از گوجه کاران بخش بوشکان و ارم شهرستان دشتستان استان بوشهر خریداری و به مقصد تهران بارگیری شده‌است.

معروف اضافه کرد: قیمت گوجه فرنگی عرضه شده نسبت به قیمتی که در زمان حاضر در میدان میوه و تره بار پایتخت عرضه می‌شود، تفاوت چشمگیری دارد.

وی یادآور شد: این اقدام تعاون روستایی تا رسیدن بازار به تعادل و ثبات برای حمایت از مصرف کنندگان ادامه دارد.

معروف بیان کرد: استان بوشهر به دلیل تولید گوجه فرنگی خارج از فصل ( پاییزی و زمستانی ) نقشی مهم در تعادل بخشی به قیمت این محصول در کشور دارد.

سالانه ۱۱هزار و ۲۰۰ هکتار از مزارع استان بوشهر زیر کشت محصول گوجه فرنگی خارج فصل می‌رود و به طور میانگین ۵۰۰ هزار تن محصول در این مزارع تولید و برداشت می‌شود.

برداشت محصول گوجه فرنگی خارج فصل در استان بوشهر از آبان آغاز و تا فروردین ماه سال بعد ادامه دارد./ایرنا

نام:
ایمیل:
* نظر: