کد خبر: ۵۶۰۲۵
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶
تدبیرنو،مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر از واگذاری 69 دستگاه خودروی وانت نیسان با ارائه تسهیلات قرض الحسنه و بدون نیاز به اخذ هر گونه ضمانت به مددجویان تحت حمایت واجد شرایط این نهاد در سال جاری خبر داد.

احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر اظهار داشت : در سالی که از سوی مقام معظم رهبری بعنوان سال جهش تولید نامگذاری شده یکی از وظایف و خط مشی کمیته امداد ایجاد مشاغل پایدار و رفع محرومیت با استفاده از تمامی ظرفیتهای دستگاههای اجرایی و قانونی است.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر در ادامه بیان کرد: با توجه به مشکلات حاکم بر بازار خودرو و لزوم انجام کارسازی های لازم در جهت تسهیل اجرای طرح های حمل و نقل بار برای مددجویان تحت حمایت، پیگیری های خوبی توسط کمیته امداد مرکز با شرکت های خودروساز‌ صورت گرفت که موجب تفاهم نامه سه جانبه ای فی مابین کمیته امداد، صندوق کارآفرینی‌امید و گروه خودروسازی سایپا مبنی بر واگذاری تعداد ۳۰۰۰ دستگاه وانت نیسان زامیاد در سطح کشور شد که سهمیه استان بوشهر با توجه به جمعیت مددجویان در سن کار، ۶۹ دستگاه خودرو خواهد بود.

لطفی با تاکید براینکه ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان تحت حمایت از مهمترین اهداف اجرای این طرح است گفت:در اجرای این طرح مددجویان مستعد به کار و دارای گواهینامه برای تحویل خودرو از اولویت خاصی برخوردار بوده و توسط تیم کارشناسی کمیته امداد مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

وی افزود: متقاضیان واجد شرایط پس از انجام بررسی های لازم مورد تایید نهایی قرار گرفته و کار واگذاری خودرو پس از معرفی کمیته امداد از سوی شرکت سایپا انجام خواهد شد.
مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر در قسمتی دیگر از اظهارات خود بیان کرد: پرداخت تمامی بهای خودرو و حق بیمه بدنه ۷ ساله در قالب یک فقر تسهیلات قرض الحسنه از محل منابع صندوق کارآفرینی امید و کمیته امداد و ۱۰ سهم آورده مددجو انجام خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: خودروهای نیسان که به مددجویان واگذار خواهد شد از تخفیف ۱۰ درصد از قیمت درب کارخانه بر اساس قیمت روز اعلام شده از سوی شرکت برخوردار خواهند بود.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر در خصوص مدارک ضمنانت مددجویان نیز گفت: در اجرای این طرح با هدف کمک هر چه بیشتر به مددجویان نیازی به وثیقه و ضمانت متقاضیان نیست اما سند خودرو به عنوان ضمانت تا پایان پرداخت اقساط به صندوق کارآفرینی امید نزد این صندوق خواهد ماند.

نام:
ایمیل:
* نظر: