کد خبر: ۵۵۹۴۵
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹
رئیس پلیس راهور استان بوشهر گفت: با هدف جلوگیری از ضرر و زیان اموال عمومی، صیانت و تسهیل در ارائه خدمات به شهروندان طرح ویژه ترخیص موتورسیکلت‌های توقیفی در این استان آغاز شد.
ترخیص موتورسیکلت‌های توقیفی در بوشهر آغاز شد

به گزارش تدبیر نو، سرهنگ قدرت الله کشکولی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در این طرح که به مدت ۲ ماه ادامه دارد، مالکان و صاحبان قانونی موتور سیکلت‌هایی که تا پیش از ۲۹ اسفند ماه سال ۹۸ توقیف و در پارکینگ نگهداری می‌شوند، می‌توانند با همراه داشتن مدارک هویتی و مالکیتی به دفاتر پلیس ۱۰+ مراجعه کنند.

وی بیان کرد: به منظور مساعدت با مالکان و صاحبان قانونی در فرایند ترخیص، درصورت نداشتن بیمه نامه شخص ثالث، گواهینامه رانندگی مجاز و نداشتن پلاک با دریافت تعهد و پرداخت جریمه‌های رانندگی، هزینه انتقال و پارکینگ برابر تعرفه‌های مصوب، موتورسیکلت تحویل مالک یا صاحب قانونی می‎شود.

کشکولی بیان کرد: ارائه سند مالکیت( برگ‌سبز)،کارت شناسایی موتورسیکلت و سند کارخانه سازنده برای موتورسیکلت‌های فاقد پلاک الزامی است و امکان پرداخت خلافی بصورت تقسیطی وجود دارد.

وی اظهارداشت: موتورسیکلت‌های با حجم موتور بیش از ۲۵۰ سی سی، از این خدمات مستثنی است همچنین موتورسیکلت‌های که هیچگونه سابقه‌ای در سامانه شماره‌گذاری یا پارکینگ ندارند نیز مشمول این طرح نمی‌شوند و باید به پلیس آگاهی مراجعه کنند.

رئیس پلیس راهور استان بوشهر با بیان اینکه بر اساس قانون سن تردد موتورسیکلت هشت سال است اظهار کرد: چنانچه صحت و سلامت ظاهری و فنی موتورسیکلت توسط کارشناس راهنمایی و رانندگی تایید و یا دارای برگ معاینه فنی معتبر باشد نسبت به ترخیص آنها اقدام خواهد شد./ایرنا

نام:
ایمیل:
* نظر: