کد خبر: ۵۵۳۳۷
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۷
تدبیرنو، رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان گناوه گفت: قیمت‌گذاری قبوربرای دفن اموات در بقعه متبرکه امامزاده سلیمان بن علی (ع) توسط کمیته استانی تعیین می‌شود و این اداره مستقیم دخالت نداشته و تصمیم‌گیری نمی‌کند.

جلال الدین پی‌خسته افزود: بر اساس مصوبه کمیته قیمت گذاری قبور استان بوشهر، ارزش هر قبر در گورستان محوطه امامزاده سلیمان بن علی (ع) ۴۰۰ میلیون ریال در سال جاری تعیین شده است و قابل پیش فروش نیست.

وی اظهارداشت: در این قبرستان پدران و مادران شهدا و جانبازان بالای ۷۰ درصد بصورت رایگان دفن می‌شوند، جانباز زیر ۵۰ درصد باید ۳۰ درصد قیمت را پرداخت کنند و برای افراد عادی قیمت هر قبر طبقه اول ۴۰۰ میلیون ریال و  طبقه دوم ۲۰۰ میلیون ریال محاسبه و درنظر گرفته شده‌است.

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه گناوه گفت: مبالغ حاصل از فروش قبور برای هزینه‌های جاری و عمرانی امامزاده سلیمان بن علی (ع) مصرف می‌شود.

وی افزود: امامزاده سلیمان بن علی (ع) تنها بقاع متبرکه شهرستان گناوه است که ظرفیت و قابلیت دفن اموات را دارد.

پی خسته بیان کرد: کل درآمدها از محل موقوفه‌ها و بقاع متبرکه برای هزینه کردن در چارچوب قانونی تعریف شده‌است و در اختیار این اداره نیست.

وی گفت: تمامی عملکرد مالی اداره  اوقاف و امورخیریه در سامانه جامع موقوفه‌ها و بقاع متبرکه ثبت و هرساله توسط اداره کل رسیدگی می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گناوه ادامه داد: وقف متعلق به عموم مردم است و از اینکه برخی‌ها می‌گویند اموال وقفی خود را به  اوقاف و امور خیریه ندهید اشتباه می‌کنند زیرا این سازمان طبق قوانین و وظایف محوله قادر است هرگاه به موقوفه تعرض و تجاوز شد، محکم دفاع کند.

وی از کسانی که قصد وقف اموال و سرمایه‌های خود را دارند خواست به حوزه‌های درمانی، علمی و ورزشی که نیاز مبرم جامعه است، اهدا کنند.

امامزاده سلیمان بن علی (ع) از اولاد حضرت امام زین العابدین (ع) در گناوه به خاک سپرده شده و یکی از اماکن مذهبی، زیارتی و گردشگرپذیر استان بوشهر است.

نام:
ایمیل:
* نظر: