کد خبر: ۵۵۳۳۳
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
تدبیرنو،رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر می‌گوید: روند ابتلا به کرونا در این استان ثابت شده اما شرایط شکننده است و با کمترین بی‌توجهی به ضوابط بهداشتی، روند افزایشی می‌شود.
سعید کشمیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عنوان می‌کند: ۶ شهرستان استان قرمز، دو شهرستان نارنجی و  دو شهرستان در شرایط زرد هستند و محدودیت‌هایی برای دومین هفته پیاپی در استان اعمال شده به طوری که کلاس‌های حضوری مدارس تعطیل هستند.

او ادامه می‌دهد: پیشنهاد محدودیت ورود مسافر به استان را دادیم که استاندار موافقت کرد و دستور داد در این مورد با ستاد ملی مبارزه با کرونا مکاتبه شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان می‌کند: با توجه به آب و هوای استان که از این به بعد برای سایر استان‌ها مطلوب خواهد بود به طور حتم شاهد ورود مسافران خواهیم بود در حالی که اکنون هرگونه جابه‌جایی جمعیتی خطرناک است و اگر آخر هفته‌ها محدودیت آمد و شد به استان اتفاق بیفتد، خطر کمتر می‌شود.

کشمیری به برگزاری مراسم شادی و عروسی هم اشاره و تاکید می‌کند که در این مراسم، محدودیت‌های خاصی باید قائل شوند به خصوص در زمینه تعداد شرکت کننده‌ها و رعایت فاصله‌ها و دیگر ضوابط بهداشتی.

او معتقد است در شرایط شکننده‌ای قرار داریم اگر چه روند ابتلا به کرونا در استان بوشهر مانند بسیاری از استان‌ها به صورت فزاینده در حال افزایش نیست، و روند ثابت و یکسان است اما هر لحظه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رها کنیم این استان هم می‌تواند به استانی خطرناک از لحاظ شرایط ابتلا تبدیل شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر درباره کمبود یک قلم انسولین هم وعده توزیع آن را در هفته آینده می‌دهد و می‌گوید: دومین محموله واکسن آنفلوانزا نیز همین روزها به استان می‌رسد و اول به گروه‌‌های هدف تعلق می‌گیرد و بعد در داروخانه‌ها توزیع می‌شود.


نام:
ایمیل:
* نظر: