کد خبر: ۵۵۱۷۲
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۵
به دلیل آلودگی محل‌های دفن پسماندها؛
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: به دلیل آلودگی محل‌های دفن پسماندها، علیه شهرداری‌های استان شکایت کرده‌ایم.
محیط زیست علیه شهرداری‌های استان بوشهر شکایت کرد

به گزارش تدبیر نو، فرهاد قلی نژاد عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای ساماندهی پسماندها در استان بوشهر تلاش‌ها و پیگیری‌های بسیار زیادی را تاکنون داشته‌ایم.

وی بیان کرد: مدیریت اصولی انواع پسماندها وفق قانون مدیریت پسماندها و آئین نامه اجرایی باید توسط متولیان که در قانون مشخص شده است صورت گیرد و سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان ناظر قانونی نظارت لازم را در این خصوص اعمال می‌کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر افزود: در دو سال اخیر با تشکیل کارگروه مدیریت پسماندها در استان و شهرستان‌ها موضوع پسماندهای استان بویژه پسماندهای عفونی و خانگی مورد پیگیری قرار گرفته و برخی از سایت‌های دفن پسماندهای خانگی در حال ساماندهی هستند.

وی تصریح کرد: برخی از شهرداران در این خصوص اقدام نکرده که علیه شهردارانی که تا کنون در محل‌های دفن اقدام نکرده‌اند در سال ۹۹ شکایت و پرونده قضائی به دلیل آلودگی فراوان تشکیل شده است.

قلی‌نژاد افزود: پرونده‌های قضائی در حال پیگیری است و وفق ماده ۷ قانون مدیریت پسماندها مدیریت و دفع بهداشتی و اصولی پسماندهای شهری از وظایف شهرداری‌ها و در روستا از وظایف دهیاران است.

در کارگروه مدیریت پسماندها ساماندهی محل‌های دفن پسماند استان به منظور جلوگیری از آلودگی‌های محیط زیست و اخذ مجوزهای زیست محیطی محل‌های مذکور مصوب شده است./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر: