کد خبر: ۵۵۱۶۲
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
تدبیرنو- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دیلم استان بوشهر گفت: در نیمه نخست امسال برای ۷۲ هزار هکتار از زمین‌های ملی این شهرستان در ۲۱ پلاک، سند تک برگ به نام دولت صادر شده است.

غلامحسین آقاجری  افزود: نقشه‌های سنواتی پلاک‌های ثبتی (روستاها) حوزه استحفاظی شهرستان دیلم در اجرای پروژه کاداستر  زمین‌های ملی، اصلاح و تدقیق شده  و مساحت ۷۲ هزار هکتار به‌منظور تثبیت مالکیت دولت ، اخذ سند تک برگی شده است.

وی اجرای طرح کاداستر و صدور سندهای تک برگ برای عرصه‌های منابع طبیعی شهرستان  را اولویت اصلی این مجموعه  دانست و اظهار داشت: با توجه به این مهم و برای سرعت بخشی و روان سازی در روند اجرای این طرح، جلسه‌های مشترک با حضور مدیران و کارشناسان منابع طبیعی و ثبت اسناد و املاک شهرستان به طور منظم برگزار و  رفع موانع موجود در مسیر کاداستر زمین‌های ملی و دولتی بررسی شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دیلم گفت: اصولی‌ترین راهکار جلوگیری از تخریب و تصرف زمین‌های ملی از سوی افراد سودجو دریافت سند مالکیت ملی به صورت تک‌برگ و کاداستر شده است که روند گرفتن آن با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک این شهرستان به سرعت در حال اجرا است.

وی یادآور شد: کاداستر منابع طبیعی، نقشه‌های رقومی دارای مختصات با دقت هندسی استاندارد است که بر اساس تشخیص سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری کشور از محدوده منابع ملی و زمین‌های مستثنیات تهیه شده و باید در سامانه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور جانمایی و تثبیت شود.

شهرستان دیلم در منتهی الیه شمالی استان بوشهر قرار دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر: