کد خبر: ۵۵۱۳۱
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۸
تدبیرنو،مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر گفت: 51 میلیارد تومان برای بازسازی مناطق سیل‌زده استان ابلاغ شده است، این تسهیلات برای پرداخت به منازل آسیب دیده شهری و روستایی کنگان، جم، دیر، دشتستان و گناوه تخصیص یافته است.
حمید حیدری بریدی صبح امروز در نشست با نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسامی با بیان اینکه 51 میلیارد تومان برای بازسازی مناطق سیل‌زده استان ابلاغ شده است، اظهار داشت: این تسهیلات برای پرداخت به منازل آسیب دیده شهری و روستایی کنگان، جم، دیر، دشتستان و گناوه تخصیص یافته است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر بیان کرد: برای هر واحد آسیب دیده شهری ناشی از سیل در سال‌های 98 و 99 مبلغ 50 میلیون تومان تسهیلات با نرخ چهار درصد پرداخت می‌شود.

وی گفت: علاوه بر پرداخت تسهیلات بازسازی، 15 میلیون تومان وام معیشتی کم‌بهره و 29 میلیون تومان کمک بلاعوض برای هر واحد آسیب دیده شهری پرداخت می‌شود که در مجموع 94 میلیون تومان برای هر واحد مسکونی شهری برای بازسازی به صورت وام 4درصد و کمک بلاعوض خواهد بود.

وی افزود: برای واحدهای مسکونی روستایی آسیب دیده از سیل نیز مبلغ 40 میلیون تومان وام با سود چهار درصد، 15 میلیون تومان تسهیلات کم بهره معیشتی و 25 میلیون تومان کمک بلاعوض به صاحبان واحدهای مسکونی روستایی آسیب دیده از سیل در 5 شهرستان کنگان، جم، دیر، دشتستان و گناوه پرداخت می‌شود.

حیدری بریدی اظهار داشت: برای بازسازی هر واحد مسکونی روستایی آسیب دیده از سیل در مجموع 80 میلیون تومان وام کم بهره و کمک بلاعوض پرداخت می‌شود و در این راستا 576 واحد مسکونی که آسیب دیده‌اند که برای تعمیر آنها 30 میلیون تومان وام بازسازی و معیشتی با نرخ سود چهار درصد و 10 میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر در ادامه با اشاره به طرح اقدام ملی مسکن، این طرح را یکی از جدی‌ترین برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی به منظور تعادل بخشی بین عرضه و تولید مسکن است که سهم استان بوشهر در این طرح دو هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی در نظر گرفته شده است.

وی گفت: دو هزار و ۲۱ قطعه زمین از طرف اداره کل راه و شهرسازی این استان در۱۲ شهر برای اجرای طرح ملی مسکن به این نهاد واگذار شده‌است؛ تاکنون دو هزار و ۹۷۰ نفر برای شرکت در طرح اقدام ملی مسکن در استان بوشهر ثبت نام کرده‌اند.

قدردانی نماینده بوشهر از خدمات بنیاد مسکن در روستاها و شهرها 

نماینده بوشهر،گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی نیز دراین نشست ضمن تمجید از عملکرد موثر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در سطح روستاها و شهرها، از این نهاد انقلابی بعنوان دستگاه قوی یادگار امام راحل یاد کرد.

عبدالکریم جمیری تصریح کرد: برنامه‌ریزی‌های اینجانب براساس اولویت‌هاست و تلاش می‌کنم عملکرد قابل دفاعی داشته باشم.
وی با بیان اینکه خدمات ارزشمند بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر به مردم از هیچکس پوشیده نیست، تاکید کرد: از مدیریتی که با برنامه جهت رفع مشکلات مردم عمل کند، حمایت خواهم کرد.

وی خطاب به مدیرکل بنیاد مسکن استان تاکید کرد: این نشست‌ها باید بیشتر برگزار شود و از هرگونه پیگیری در سطح کلان جهت کمک به این نهاد برای اجرای پروژه‌های اساسی در استان دریغ نخواهم کرد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر از نگاه مثبت نماینده بوشهر در مجلس و مسئولان ارشد استان نسبت به عملکرد این نهاد قدردانی کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: