کد خبر: ۵۵۱۰۹
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰
با استناد به اظهارات رییس محترم ستاد کل نیرو‌های مسلح سربازان وظیفه تنها ۱۳ درصد از حقوق مصوب تمامی سربازان پرداخت می‌شود که این میزان حقوق پرداختی به سربازان حتی کفاف مایحتاج روزانه و هزینه رفت و آمد ایشان به محل خدمت شان را هم نمی‌دهد.
حقوق واقعی سربازان چقدر باید باشد؟
به گزارش تدبیر نو، علی خضریان در خصوص حقوق دریافتی سربازان وظیفه، گفت: در ماده ۴۹ و ۵۰ قانون خدمت وظیفه عمومی در خصوص حقوق سربازان وظیفه، به صورت شفاف نحوه محاسبه حقوق مشخص شده است که در حال حاضر حقوق دریافتی سربازان وظیفه با قانون فاصله زیادی دارد.

رییس کمیته سیاسی، نظامی و امنیتی کمیسیون اصل نود افزود: در شرایط حال حاضر و با توجه به وضعیت اقتصادی و تورم فزاینده در کشور، که مشکلات معیشتی فراوانی را برای عموم جامعه خصوصا اقشار ضعیف فراهم کرده است و سربازان در حال خدمت نیز عموما از قشر ضعیف و آسیب پذیر جامعه محسوب می‌شوند؛ با استناد به اظهارات رییس محترم ستاد کل نیرو‌های مسلح سربازان وظیفه تنها ۱۳ درصد از حقوق مصوب تمامی سربازان پرداخت می‌شود که این میزان حقوق پرداختی به سربازان حتی کفاف مایحتاج روزانه و هزینه رفت و آمد ایشان به محل خدمت شان را هم نمی‌دهد. این شرایط برای سربازی که متاهل و سرپرست خانوار باشد را بسیار سخت‌تر خواهد کرد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس گفت: لذا از آنجایی که از رسالت‌های وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، پشتیبانی از نیرو‌های مسلح کشور است و ماده ۴۹ و ۵۰ قانون خدمت وظیفه عمومی، دولت را بر پرداخت ۶۰ تا ۹۰ درصد حقوق پایوران(کادر) به سربازان مجرد و متاهل ملزم کرده است، که تأمین بودجه مورد نیاز به عهده وزارتخانه دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح است و می‌بایست در اختیار نیرو‌های مسلح قرار گیرد.

خضریان تصریح کرد: به عنوان نماینده مردم در مجلس از وزیر محترم دفاع افزایش حقوق دریافتی سربازان را در قالب سؤال از وزیر محترم دفاع مطرح کرده‌ام و امیدوار هستیم تا با همکاری این وزارتخانه پرداخت حقوق سربازان وظیفه طبق قانون انجام پذیرد تا بخشی از مشکلات این عزیزان مرتفع شود.
مرجع : میزان
نام:
ایمیل:
* نظر: