کد خبر: ۵۴۹۰۹
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶
همزمان با سی و سومین سالگرد شهدای خلیج فارس، محل شهادت و حماسه‌آفرینی‌ آنان در نبرد مستقیم با نیروهای نظامی آمریکا در نزدیکی جزیره فارسی در خلیج فارس گلباران شد.
محل شهادت حماسه‌آفرینان خلیج‌فارس گلباران شد

به گزارش تدبیر نو، فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه روز چهارشنبه در این آیین گفت: نیروی دریایی سپاه در هشت سال دفاع مقدس چندین بار در خلیج‌فارس به صورت مستقیم با آمریکا مقابله کرد و اقتدار استکبار را در این عملیات‌ها در هم شکست.

سردار رمضان زیراهی با اشاره به شهادت هفت تن از رزمندگان اسلام در نبرد مستقیم با نیروهای آمریکایی در خلیج فارس اضافه کرد: شهید نادر مهدوی و همرزمانش با شکست آنها هیمنه پوشالی و حیثیت نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس را بر باد دادند.

وی با اشاره به آمادگی نیروی دریایی سپاه برای حفاظت و حراست از مرزهای کشور در خلیج فارس تصریح کرد: سپاه پاسداران امروز با تمام توان نظامی، تجهیزاتی، نیروی انسانی توانمند و با اشراف اطلاعاتی، آماده‌ تامین امنیت این آبراه استراتژیک است.

۱۶ مهر ماه سال ۱۳۶۶شهید نادر مهدوی همراه با سرداران شهید غلامحسین توسلی، بیژن گرد، نصرالله شفیعی، آبسالانی، محمّدیها، مجید مبارکی شهدای نبرد مستقیم با آمریکا در خلیج فارس، برای انجام گشت زنی، با استفاده از ۲ فروند قایق و ناوچه طارق به سمت جزیره فارسی حرکت کردند.

پس از رسیدن به جزیره فارسی صدای انفجار مهیب ناشی از انهدام رادار پایگاه فرماندهی توسط بالگردهای آمریکایی را شنیدند و لحظاتی بعد، سردار شهید مهدوی و همرزمانش یک فروند بالگرد کبری MS۶ متعلق به نیروهای آمریکایی را بالای سر خود دیدند.

شهید مهدوی بلافاصله نیروهای تحت امر خود را برای انجام عملیات مقابله به مثل فرا خواند، هنوز دقایقی از انهدام رادار فرماندهی نگذشته بود که قایق حامل شهید آبسالان و شهید نصرالله شفیعی نیز هدف اصابت موشک آمریکایی‌ها قرار گرفت.

موشک دیگری نیز توسط دشمن به سمت اعضای ناوگروه شلیک شد که به هدف اصابت نکرد و بالگردهای آمریکایی بشدت به طرف ناوچه طارق تیراندازی می‌کردند.

سردار شهید مهدوی و یارانش، تصمیم گرفتند بالگردها را بزنند و پس از ۱۵ دقیقه درگیری شدید، با استفاده از یک فروند موشک استینگر، یکی از این بالگردها را ساقط کردند.

 نادر مهدوی به اتفاق بیژن گرد هم به طرف بالگردهای آمریکایی در هوا شلیک می‌کردند و هم در پی گرفتن شهدا و زخمی‌ها از آب بودند که پس از ۲۰ دقیقه رزم جانانه زنده به چنگال دشمن افتادند.

نادر مهدوی بر عرشه ناو جنگی یو اس اس چندبار آماج شکنجه‌های وحشیانه دشمن قرار گرفت و سینه‌ اش با میخ های بلند آهنین سوراخ شد و بدین ترتیب مظلومانه به شهادت رسید.

پس از گذشت ۶ روز، پیکرهای مطهر شهدا و اسرا از مسقط پایتخت کشور عمان تحویل مقام های ایرانی و از مرز هوایی وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد./ایرنا

نام:
ایمیل:
* نظر: