کد خبر: ۵۴۸۰۲
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۲
استاندار بوشهر:
استاندار بوشهر ضمن تاکید بر لزوم استفاده از همه ظرفیت‌ها برای کمک به بازاریان دیلم، گفت: طرح ایمن‌سازی پاساژها و بازارچه‌ها در استان بوشهر اجرا شود.
طرح ایمن‌سازی پاساژها و بازارچه‌ها در استان بوشهر اجرا شود

به گزارش تدبیر نو، عبدالکریم گراوند بعد از ظهر شنبه در نشست بررسی مشکلات آتش‌سوزی بازارچه ساحلی دیلم اظهار داشت: این حادثه باعث خسارت گسترده‌ای به فعالان این بازار شد و دسترنج ۲۰۰ خانوار را طعمه حریق کرد.

وی با اشاره به اینکه بازارچه دیلم ایمنی لازم را نداشته است خاطرنشان کرد: استفاده از سازه فایبرگلاس در این بازار باعث شده تا شاهد گسترش آتش باشیم و اطفای حریق را سخت کرد.

استاندار بوشهر با اشاره به عمر ۱۸ ساله بازارچه ساحلی دیلم بیان کرد: مستأجران در تفاهمی با شهرداری دیلم به‌عنوان مالک فعالیت خود را آغاز کردند ولی بنای ساختمانی این بازارچه از ایمنی لازم برخوردار نبود.

وی با تاکید بر اینکه مشکلات مالکیت این افراد باید با همکاری اداره راه و شهرسازی، شهرداری دیلم و دیگر دستگاه‌ها حل شود، افزود: برای آرامش و کاهش آلام و دردهای آسیب‌دیدگان باید راهکارهای اساسی تدوین و در کوتاه‌ترین زمان عملیاتی شود.

گراوند با تاکید بر اینکه باید مشکلات واگذاری زمین این بازارچه به آسیب‌دیدگان یا شهرداری دیلم برطرف شود اضافه کرد: در نشستی با بانک‌ها قرار است ضمن امهال وام آسیب‌دیدگان، تسهیلات جدید بانکی در اختیار آنان قرار بگیرد.

وی خواستار توجه به ایمن‌سازی پاساژها و بازارچه‌ها شد و افزود: برای پیشگیری از بروز چنین حوادثی باید این گونه بازارها که ممکن است در برخی نقاط دیگر وجود داشته باشد قبل از وقوع حادثه مشکلات آن حل‌وفصل شود.

استاندار بوشهر با اشاره به انجام عملیات پاکسازی بازارچه ساحلی دیلم توسط شهرداری این شهر، افزود: همکاری دستگاه‌های دیگر از جمله بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در رسیدگی به مشکلات آسیب‌دیدگان در بازارچه ساحلی دیلم ضروری است./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر: