کد خبر: ۵۴۵۶۴
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸
تدبیرنو،کلیه‌ها و کبد دو بیمار مرگ مغزی در برازجان برای پیوند به بیماران، اهدا شد.
مسئول هماهنگی تیم پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر   گفت: دو عمل جراحی برداشت عضو سحرگاه امروز (یکشنبه ۶ مهر) در بیمارستان شهید گنجی برازجان انجام گرفت و اعضای دو بیمار مرگ مغزی به نیازمندان پیوند عضو اهدا شد.

علیرضا باقری درباره بیمارانی که اعضایشان اهدا شده است، بیان کرد: یکی از این افراد، مرحوم محمد شریف فرخی جوان ۱۸ ساله‌ای بود که به دنبال تصادف دچار مرگ مغزی شده بود و دیگری مرحوم حسین علی حق شناس ۵۱ ساله که بر اثر سکته مغزی، مرگ مغزی شده بود.

او ادامه داد: بعد از رضایت خانواده نوع‌دوست و ایثارگر این دو نفر، و تایید مرگ مغزی از سوی تیم پیوند اعضا، سحرگاه امروز عمل برداشت عضو با حضور گروه اعزامی از بیمارستان ابو علی سینای شیراز انجام گرفت.مسئول هماهنگی تیم پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عنوان کرد: به این ترتیب دو کلیه و کبد هر دو بیمار مرگ مغزی اهدا شد همچنین قرار است از نسوج قلبشان نیز برای کمک به بیماران استفاده شود.

باقری با اشاره به اینکه نخستین بار است دو عمل جراحی برداشت عضو در یک زمان در استان بوشهر انجام می‌گیرد، افزود: اعضای برداشت شده برای پیوند به بیماران، به بیمارستان ابوعلی سینای شیراز انتقال یافت.

او بیان کرد: این دو مورد، چهارمین و پنجمین اهدا عضو در استان از ابتدای امسال تا کنون است.

نام:
ایمیل:
* نظر: