کد خبر: ۵۴۳۰۰
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲
تدبیرنو،جشنواره شعر دوبیتی و رباعی با موضوع «خلیج فارس» همزمان با روز ملی شعر و ادب پارسی به پایان رسید.
آیین اختتامیه جشنواره شعر دوبیتی و رباعی با موضوع «خلیج فارس» همزمان با روز ملی شعر و ادب پارسی با حضور جمعی از مسئولان استان و شهرستان بوشهر، رئیس شاعران و برگزیدگان این جشنواره در سالن اجتماعات اداره‌کل تامین اجتماعی استان بوشهر برگزار شد.

در این آیین، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر گفت: جشنواره استانی شعر خلیج فارس به پیشنهاد همکارانمان در سازمان و با توجه به تعداد کم اشعار دوبیتی و رباعی سروده شده در وصف خلیج فارس، دهم اردیبهشت‌ امسال کلید خورد و در ادامه با همکاری انجمن شعر و اساتید مطرح شعر استان همراه شد تا امروز شاهد برگزاری این اختتامیه با این کیفیت و این حجم آثار دریافتی باشیم.

احمد بارگاهی با بیان اینکه اشعار دریافتی از سایر استان‌ها و حتی خارج از کشور نشان از اهمیت ویژه خلیج فارس برای فرهیختگان و شاعران کشور دارد، افزود: با توجه به استانی بودن این جشنواره، آثار ارسالی از خارج استان مورد تایید هیات داوران و دبیرخانه قرار نگرفت، با این حال، بیش از صد شاعر هم‌استانی در این جشنواره شرکت کرده و بیش از ۵۰۰ اثر در اختیار هیات داوران قرار گرفت.

او با تاکید بر اینکه به اذعان داوران و دبیر جشنواره آثار رسیده به دبیرخانه آثار فاخری بوده‌اند، تاکید کرد: پیشنهاد من به دبیرخانه این است که اشعار دریافتی را در قالب کتابی با عنوان دوبیتی و رباعی خلیج فارس منتشر کنند تا خروجی این رویداد فرهنگی در اختیار عموم مردم قرار بگیرد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر در پایان هدف از استانی برگزار کردن این جشنواره در سال اول را استعدادیابی و معرفی شاعران گمنام استان عنوان کرد و افزود: با کمک و همفکری انجمن شعر استان و اساتید و فرهیختگان دیار بوشهر، ان‌شاءالله در سال‌های آتی این جشنواره در قالب ملی و حتی فراملی برگزار خواهد شد و امیدواریم به سهم خود بتوانیم گامی در راستای اعتلای بیش از پیش نام جاوید خلیج فارس برداریم.

در پایان این جشنواره برگزیدگان، هیات داوران، دبیر و مسئول جشنواره و برخی از پیشکسوتان شعر استان از سوی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر تقدیر شدند.

اسامی برگزیدگان این جشنواره به شرح ذیل است:
مقام اول جشنواره استانی شعر خلیج فارس: دکتر حیدر منصوری
مقام دوم جشنواره استانی شعر خلیج فارس: فریبا جلالیان
مقام سوم جشنواره استانی شعر خلیج فارس: محسن محمد زاده
مقام برگزیده جشنواره استانی شعر خلیج فارس: دکتر علیرضا کبگانیان
مقام برگزیده جشنواره استانی شعر خلیج فارس: یوسف احمدی
مسوول دبیرخانه: جواد شکریان
دبیر جشنواره: غلامرضا ابراهیمی
داوران جشنواره:
دکتر مجید عابدی، دکتر رضا معتمد، علی هوشمند

نام:
ایمیل:
* نظر: