کد خبر: ۵۴۲۱۲
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۲
با حضور مسئولان انجام شد؛
تدبیرنو،خانه نخبگان شهرستان دشتستان به همت معاونت جهاد علم و فناوری سپاه امام صادق علیه‌السلام استان بوشهر و معاونت علمی سپاه جوادالائمه علیه‌السلام در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان گشایش یافت.
خانه نخبگان شهرستان دشتستان به همت معاونت جهاد علم و فناوری سپاه امام صادق علیه‌السلام استان بوشهر و معاونت علمی سپاه جوادالائمه علیه‌السلام در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان گشایش یافت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان در حاشیه این مراسم با اشاره به حرکت دانشگاه در مسیر مسئله‌محوری، راه‌اندازی مرکز رشد، مدرسه کسب و کار، مرکز تحقیقات نخل، آموزشکده و مدرسه سما و خانه نخبگان را مهم برشمرد و اظهار کرد: امروز همگان به اهمیت و جایگاه علم و فناوری واقف هستند و این دو را محور توسعه اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی می‌دانند و برای دستیابی به توسعه و مرجعیت علمی به برنامه‌ریزی استراتژیک و سرمایه‌گذاری در این زمینه اقدام می‌کنند.

عبدالمحمد افروغ با تأکید بر منویات مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده صحیح و مناسب از ظرفیت‌های علمی نخبگان در راستای توسعه و پیشرفت کشور و لزوم حرکت انقلابی در مسیر رفع موانع و مشکلات کشور بیان کرد: خانه نخبگان یک کانون علمی است که سازماندهی ظرفیت نخبگی و دانش در عرصه‌های مختلف مورد نیاز در سطح شهرستان دشتستان را دنبال می‌کند و با استفاده از مشارکت فعال نخبگان و فرهیختگان دانشگاهی به توسعه و شکوفایی شهرستان کمک خواهد کرد.

وی افزود: این مرکز می‌تواند با ایجاد بستر و قالبی برای سازماندهی و به‌گارگیری نخبگان در ساماندهی تشکل‌ها، فعالیت علمی اقشار و گروه‌های مختلف نقش مهمی ایفا کند.

نخبگان اثرگذارترین انسان‌های هر جامعه هستند

نعمت‌الله غلامپور فرمانده سپاه جوادالائمه علیه‌السلام شهرستان دشتستان نیز با بیان اینکه نخبگان اثرگذارترین انسان‌های هر جامعه هستند، ادامه داد: بسیج علمی و پژوهشی سپاه پاسداران حامی نخبگان جامعه است و ایجاد خانه نخبگان در راستای این امر و برای شناسایی استعدادهای درخشان، تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌های علمی مناسب بود.

حمزه شیخیانی معاون جهاد علم و فناوری سپاه امام صادق علیه‌السلام نیز با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در زمینه پیشرفت علمی، ارائه راهکار علمی برای مسائل مدیریتی، اقتصادی و سیاسی را راه موفقیت در این عرصه‌ها خواند و تصریح کرد: رویکرد مطالبه‌گری علمی باید در جامعه شکل گیرد و این مرکز با شناسایی مشکلات و معظلات شهرستان تدوین نقشه راه با ایجاد اسناد علمی در زمینه‌های مختلف می‌تواند موجب رفع این موانع و رسیدن به اهداف مطلوب و کاربردی باشد.

در پایان طی حکمی از سوی فرمانده سپاه جوادالائمه‌ علیه‌السلام عبدالمحمد افروغ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان به عنوان مسئول خانه نخبگان شهرستان دشتستان انتخاب شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: