کد خبر: ۵۴۱۴۹
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹
رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خوابگاه‌ها امکان استفاده همزمان چند دانشجو از اتاق‌های خوابگاه تا پایان ترم وجود ندارد.
                          خوابگاه‌های دانشجویی تک نفره می‌شوند

به گزارش تدبیر نو، ایرنا نوشت: ناصر مطیعی گفت: امسال امکان استفاده همزمان چند دانشجو از اتاق‌های خوابگاه تا پایان ترم وجود ندارد؛ زیرا احتمال دارد پروتکل‌های بهداشتی پیشگیری از ابتلا به کرونا به درستی رعایت نشوند و دانشجویان به این بیماری مبتلا شوند.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: مدیریت آشپزخانه دانشگاه‌ها بر عهده معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها است و اگر قرار است دانشجویان در ایام کرونا بر اساس تقویم زمانی در دانشگاه حاضر باشند، به مدت ۴۰ تا ۵۰ روز از آزمایشگاه و خوابگاه استفاده کرده، سپس خوابگاه را تخلیه می‌کنند تا گروه بعدی از این امکانات استفاده کنند.

وی درباره استفاده از ظرفیت خوابگاه‌ها گفت: ظرفیت خوابگاه‌های هر دانشگاه متفاوت است و اتاق‌های خوابگاه‌های برخی دانشگاه‌ها دارای ظرفیت سه تا چهار نفر هستند که به راحتی می‌توانند تا ۵۰ درصد خوابگاه را در ترم تحصیلی جدید برای استفاده دانشجویان مهیا کنند.

وی ادامه داد: در برخی اتاق‌ها امکان اعمال پروتکل‌های بهداشتی به دلیل تعداد زیاد دانشجویان وجود ندارد؛ بنابراین اداره ظرفیت خوابگاه‌ها در اختیار دانشگاه‌ها قرار دارد.

مطیعی نحوه سرو و ارایه غذا به دانشجویان را هم منوط به تصمیم دانشگاه‌ها کرد و افزود: با این حال دانشگاه‌ها بر اساس تاکیدات وزارت علوم در صورت امکان باید غذا‌ها را بسته بندی کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: