کد خبر: ۵۴۰۹۸
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۵
تدبیرنو،کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر از احتمال وقوع ناپایداری‌های موقت جوی به‌صورت وزش تندباد، رعدوبرق و رگبار پراکنده در ارتفاعات استان خبر داد.

پیام مساعدی اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده آرامش نسبی جو و دریا در اغلب ساعات از وقت امروز و روزهای آینده است.

وی خاطرنشان کرد: طی این مدت غبار محلی، گاهی وزش ملایم باد و در برخی نقاط نیز مه صبحگاهی از پدیده‌های غالب در سطح استان است.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر افزود: در ساعات عصرگاهی امروز، در ارتفاعات شرقی استان با رشد ابر، احتمال وقوع ناپایداری‌های موقت جوی به‌صورت وزش تندباد، رعدوبرق و رگبار پراکنده دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: طی ساعات آینده آسمان استان صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی و طی صبحگاه در برخی نقاط مه صبحگاهی و در ساعاتی از بعدازظهر تا اوایل شب در ارتفاعات شرقی استان افزایش ابر با احتمال وقوع ناپایداری موقت جوی پیش‌بینی می‌شود.

مساعدی بیان کرد: جهت وزش باد متغیر، غالباً جنوب شرقی تا جنوب غربی گاهی غربی با سرعت ۸ تا ۲۸ گاهی تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و در ارتفاعات شرقی طی ساعاتی از بعدازظهر و شب گاهی ۴۸ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر افزود: طی این مدت ارتفاع موج بین ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر و در ساعاتی از بعدازظهر تا ۱۲۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: