کد خبر: ۵۴۰۹۶
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۹
تدبیرنو- امامان جمعه اهل سنت استان بوشهر اهانت نشریه فرانسوی به مقدسات مسلمانان و پیامبرعظیم‌الشان اسلام حضرت محمد(ص) را محکوم کردند.
علما و روحانیون اهل سنت استان بوشهر اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم و پیامبر اعظم حضرت محمد مصطفی(ص) را محکوم کردند.

شیخ خلیل افرا عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت استان بوشهر در بیانیه‌ای با محکوم کردن  اهانت به ساحت پیامبر اکرم (ص) در نشریه طنز فرانسوی «شارلی ابدو» اظهار داشته است: اسلام، دین آزادی و آزادگی و ترسیم نقشه نجات و  رهایی از ظلمت و تاریکی است وظیفه همه آزادی‌خواهان و مسلمانان است که دست کثیف و سیاست پلید حق‌ستیزان را از آستین تزویر، آشکار و در برابر صف دشمنان حق و حقیقت و اقدامات سخیفانه آنان بایستند و مقابله کنند.

وی، توهین به ساحت مقدس پیامبر مهربانی حضرت محمد(ص) به بهانه آزادی بیان و عقیده را مبارزه و مقابله با منادی آزادی انسان از گمراهی دانست و بیان کرد: بی‌گمان اهانت به  ساحت مقدس پیامبر بزرگوار اسلام(ص)، اهانت به بشریت و ارزش‌های والای آن و تمام انبیا و پیامبران الهی است.

شیخ خلیل افرا تاکید کرد: همه مسلمانان جهان و حاکمان دولت‌های اسلامی و مجامع بین المللی را به واکنش صریح و محکم و قاطع دعوت می‌کنم.

اهانت به پیامبران الهی، جنایت علیه انسانیت و بشریت است

امام‌جمعه اهل سنت جزیره شیف بوشهر هم اهانت نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) را به شدت محکوم کرد.

 سید حسن حسینی امام‌جمعه اهل سنت شیف بوشهر با تاکید بر این نکته که توهین به ساحت پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) و توجیه آن به بهانه آزادی بیان بهانه احمقانه و اقدامی کینه‌توزانه است خاطرنشان کرده است: اهانت به پیامبران الهی، جنایت علیه انسانیت و بشریت است.

امام‌جمعه اهل سنت جزیره شیف بوشهر اضافه کرد: مسلمانان و انسان‌های آزادی‌خواه جهان هوشیارانه توهین به  نخستین شخص عالم خلقت و آخرین پرچم‌دار نبوت و رسالت نبی مکرم اسلام (ص) را نمی‌پذیرند و این اقدام را دشمنی جاهلانه و احمقانه می‌دانند.

امام‌جمعه اهل سنت سیراف: اهانت به  حضرت محمد(ص) یک تهدید جدی به دین اسلام است

شیخ حسین افروز امام جمعه اهل سنت سیراف هم ضمن محکوم کردن اهانت به پیامبر اکرم(ص)  تصریح کرد: توهین مجله شارلی ابدو فرانسه به ساحت مقدس پیامبر رحمت حضرت محمد خاتم الانبیا(ص) و سوزاندن قرآن کریم در سوئد بزرگترین اهانت به پیامبر اسلام(ص) و اقدام وحشیانه کننده به افراط گری است.

امام‌جمعه اهل سنت سیراف افزود: این اقدام یک تهدید جدی به دین اسلام  و دیگر ادیان الهی است چر اکه این اقدام توسط کسانی صورت می‌گیرد که به دنبال غارتگری و چپاول و زیر پا گذاشتن فرهنگ اسلام به توهین کردن به رحمت للعالمین می‌باشند.

شیخ حسین افروز بیان کرد: وظیفه همه علما و دانشمندان اسلام همه مسلمانان است که با قلم خود اهانت به نبی مکرم اسلام(ص) و قرآن کریم که در آن فیه هدی للمتقین است این اقدام کینه توزانه را محکوم کنند.

امام‌جمعه جزیره شمالی بوشهر اهانت نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر اسلام را محکوم کرد

شیخ حمزه کردی امام‌جمعه اهل سنت جزیره جنوبی بوشهر با بیان اینکه به بهانه آزادی بیان به بزرگ‌ترین آزادمرد جهان حضرت محمد مصطفی(ص) توهین می‌کنند اظهار داشت:امروز به چنین شخصیتی آن‌هم در کشوری اهانت صورت می‌گیرد که رئیس‌جمهورش به بهانه نداشتن آزادی و برای به‌اصطلاح اجرای دمکراسی به لبنان و کشورهای اسلامی سفر می‌کند از اهانت به ساحت محبوب‌ترین شخصیت بشریت حمایت می‌کند.

امام‌جمعه اهل سنت جزیره شمالی بابیان اینکه در طول تاریخ هدف این  کفار این بوده تا نور خدا را خاموش کنند اضافه کرد: این‌ها می‌خواهند مردم را از گرایش به دین و پیامبر اسلام(ص) دور کنند و هرروز به یک بهانه، زمانی با تحریم کشورهای اسلامی، زمانی با جنگ و یک روزبه بهانه مبارزه با تروریسم آن‌هم تروریست‌هایی که پرورش‌یافته خود همین مستبدانند.

وی بیان کرد: این‌ها غافل از این هستند که الله تعالی نورش را تمام و کمال به سراسر عالم خواهد تابانید درحالی‌که جز رسوایی و خواری و خفت برای کفار چیزی نخواهد ماند.

شیخ حمزه کردی خطاب به دشمنان کینه‌توز اسلام گفت: دنیا بداند که امت مسلمان با این اهانت‌ها، بیش‌ازپیش متحد شده و حتی آن دسته از مسلمانانی که کمتر پایبند به دین داشته‌اند بیشتر به‌سوی دین‌داری و احیای سنت‌های محمد رسول‌الله(ص) خواهند شتافت و همه  کشورهای اسلامی و همه امت مسلمان باهم متحد شده و انزجار و تنفر خود را از این بی‌دین‌ها اعلام می‌کنند.

وی در پایان اظهار کرد: مهم‌تر از همه این‌ها برگشت امت مسلمان به‌سوی رب‌العالمین و به‌سوی اجرای دستورات خداوند متعال و دستورات محمد(ص) خواهد بود.

امام‌جمعه اهل سنت روستای زبار اهانت نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر اسلام را به‌شدت محکوم کرد

شیخ ابراهیم معرفت عظیمی امام‌جمعه اهل سنت روستای زبار  استان بوشهر هم ضمن محکوم کردن اهانت به قرآن و پیامبر اکرم(ص) تاکید کرد: دشمنان می‌خواهند نور خدا را با دم دهانهاشان خاموش کنند وخداوند تمام کننده نور خود است هر چند کافران را ناخوش آید.

وی تصریح کرد: ما مسلمانان جهان اجازه نخواهیم داد  به مقدس‌های اسلام از جمله به قرآن و پیامبر اسلام (ص) اهل‌بیت(ع) و یارانش در هرحالتی که باشد  توهین شود  و همگی در صف واحد علیه یاوه‌گویان می‌ایستیم.

امام‌جمعه‌اهل سنت گوده استان بوشهر هم اهانت نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر اسلام را به شدت محکوم کرد

شیخ حسن بازدار امام جمعه اهل سنت گوده اهانت به قرآن و پیامبر اکرم(ص) را به شدت محکوم کرد و گفت:پیامبر اسلام(ص) و قرآن کریم از مقدسات مسلمانان به‌شمار می‌روند و دارای جایگاه و ارزش بسیاری است هرگونه توهین و شکستن حدود، اعلام جنگ با خدای متعال و امت اسلام خواهد بود.

وی  افزود: بدون تردید این رفتار تحریک آمیز، تفرقه برانگیز، نفرت‌ساز و توهین آشکار به ارزش‌های اسلامی و عقاید مسلمانان جهان است.

امام جمعه اهل سنت گوده تاکید کرد: از تمامی مسلمانان و به خصوص از علما و اندیشمندان اسلامی و نهادهای بین المللی می‌خواهم نسبت به اقدامات و رفتارهای موهن و حرمت شکنانه و شنیع کفار و صهیونیست‌ها ساکت نباشد.

امام‌جمعه ‌اهل سنت سهمو شمالی اهانت نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر اسلام را به شدت محکوم کرد

شیخ ابراهیم صمدی امام‌جمعه اهل سنت سهمو شمالی هم اهانت به قرآن و پیامبر اکرم(ص) را به‌شدت محکوم کرد و افزود: مشرکان و بت پرستان و یهود و نصاری می‌خواهند با ایجاد شک در قرآن و رسالت محمد (صلی‌الله علیه و آله و سلم) نور اسلام را خاموش کنند و خداوند نمی‌گذارد جز اینکه این دین آشکار شود و در میان جهانیان منتشر شود هرچند که کافران ناخوشایند شوند.

بیشتر بخوانید

وی بیان کرد: برای ما مسلمانان بسی افتخار است که همچون پیامبری و دینی داریم که خداوند درباره‌اش چنین آیاتی نازل کرده است لذا اگر ما بخواهیم به نشریه سخیف طنز فرانسوی شارلی ابدو که اخیراً به ساحت و شخصیت اشرف مخلوقات پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) به‌صورت کاریکاتور توهین کردند جواب دهیم نه به این معناست که آنها عددی هستند بلکه به آنها می‌گوییم این عمل زشتتان را به‌شدت رد و محکوم می‌کنیم و به شما اجازه نمی‌دهیم تا دوباره به پیامبر جهانیان و خاتم الرسل حضرت محمد (ص) دهن‌کجی کنید.

امام‌جمعه‌اهل سنت نخل تقی هم اهانت نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر اسلام را به شدت محکوم کرد

شیخ عبدالستار حرمی امام‌جمعه موقت اهل سنت نخل تقی نیز با محکوم کردن اهانت به قرآن و ساحت پیامبر اکرم(ص) خاطرنشان کرد: هرچند گاهی دشمنان اسلام که قدرت علمی ابطال دین اسلام را ندارند و در استدلال عاجزند دست به انحراف افکار و اهانت به ساحت مقدس رسول‌الله(ص) می‌زنند تا شاید به‌این طریق از انتشار و گسترش اسلام جلوگیری کنند.

وی با بیان اینکه هر نوع تعامل با این اشخاص و مؤسسات حرام است افزود: اهانت به پیامبران الهی به‌ویژه رسول اکرم حضرت محمد(ص) خلاف موازین انسانی ومحکوم شده است و هیچ دین ومنشی آن را نمی‌پذیرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: