کد خبر: ۵۴۰۶۴
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲
تدبیرنو امام جمعه بوشهر با اشاره به تأیید پیشنهاد راه‌اندازی شهرک بزرگ صنایع تبدیلی خرمای استان در وزارت صمت گفت: با توجه به توانمندی‌ها، دانشگاه آزاد می‌تواند اجرای نقشه علمی سامانه مدیریت، تولید و تبدیل خرمای استان بوشهر را بر عهده بگیرد.
یت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در نشست با معاون بین الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه استان بوشهر ظرفیت فوق العاده‌ای دارد که نیازمند فکر و ایده‌هایی بزرگ و جهادی است، اظهار داشت: کارها در استان بوشهر بر اساس دانش، اخلاق محوری، همدلی و در فضایی علمی و دقیق و براساس اندیشه‌های مقام معظم رهبری در حال انجام  است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه "با حضور آقایان ولایتی و طهرانچی در دانشگاه آزاد اسلامی شاهد تحولات مثبتی در این دانشگاه هستیم که ثمرات آن در دانشگاه استان بوشهر  شاهد هستیم" تصریح کرد: در فضای مدیریت جهانی اگر دارای یک نظام مهندسی و مدیریت دقیق جهانی نباشیم، بی شک توسط دیگران مدیریت خواهیم شد.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر اینکه یکی از ابعاد مهم اقتدار در یک نظام ملی و فراملی، توسعه مدیریت دانش و مدیریت مراکز دانش است، عنوان کرد: دانش، صلابت و سلامت می‌آفریند و یکی از روش‌های ایجاد گستره  دانش و اتحاد بین مراکز دانشگاهی، توسعه جفرافیایی و توسعه علمی است که خوشبختانه این امر در استان بوشهر از چند سال قبل با انجام امور اولیه تشکیل دبیرخانه اتحادیه دانشگاه‌های حوزه خلیج فارس انجام شده است.

صفایی بوشهری دانشگاه‌ها را مهم‌ترین مراکز تولید فکر برشمرد و خاطرنشان کرد: اگر میان دانشگاه‌های حوزه خلیج فارس اتحادی شکل گیرد، به عنوان یک الگو در تولید علم، بیداری و آگاهی اسلامی و بصیرت جهانی دیگر کشورها را نیز ترغیب برای شرکت در این مسئله خواهد کرد.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه ایجاد سامانه‌های صحیح فکری مانع از ایجاد تنش می‌شود، افزود: این ارتباط از یک سو هم ایجاد وحدت و از سوی دیگر سبب اشاعه صحیح تفکر اسلام ناب محمدی (ص) خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه با بیش از 5 میلیون اصله نخل، بوشهر را به عنوان سومین استان از نظر تولید خرما در کشور معرفی کرده گفت: با 73 نوع و گونه خرما و رطب و ویژگی‌های ممتاز و منحصر به‌فرد، تنوع خرما در بوشهر فوق العاده است اما متاسفانه مسائل پایین دستی این محصول از جمله فرآوری، بسته بندی‌های با استاندارد بین المللی، بازیافت بدنه نخل برای الیاف و مواردی از این قبیل کم است.

صفایی بوشهری با اشاره به پیشنهاد ایجاد شهرک بزرگ صنایع تبدیلی خرما در استان بوشهر که در وزارت صمت تایید شده است عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند نقشه علمی سامانه مدیریت، تولید و تبدیل خرمای استان  شامل طبقه بندی، بسته بندی، یافتن بازار حقیقی و مجازی و تجارت الکترونیک خرما و صنایع تبدیلی آن و حتی برنامه‌های دانش بنیان اصلاح ژنتیک و نحوه آبرسانی علمی آن را برعهده بگیرد تا ضمن جلوگیری از خام فروشی، ارز آوری چشم گیری را نیز نصیب کشور کند.

امام جمعه بوشهر صنعت توریسم را یکی از صنایع مهم و توریسم علمی را نیز از بخش‌های ویژه این صنعت برشمرد و خاطرنشان کرد: می‌توان با ایجاد مراکز گردشگری در فضای علمی، جذابیت ایجاد کرد که خوشبختانه در استان بوشهر 2 گرایش صنایع دریایی و علوم انرژی هسته‌ای و فسیلی هر 2 به صورت ممتاز موجود است.

وی با تأکید بر اینکه هر بخشی که توسط مراکز علمی، دانشگاه و مراکز فناوری مدیریت شود، کارها دلسوزانه، پرشتاب، علمی‌تر و در خدمت نظام و کشور انجام می‌شود تصریح کرد: برنامه‌هایی نظیر ایجاد دانشکده هوا و فضا، دانشکده‌های پزشکی، توریسم پزشکی، تولید چوب و مواردی از این قبیل که توسط دانشگاه آزاد پیگیری می‌شود امیدآفرین است.

نام:
ایمیل:
* نظر: