کد خبر: ۵۲۶۴۲
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰
تدبیرنو،مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: آتش در کوه برچک منطقه طلحه در بخش بوشکان شهرستان دشتستان از دیشب آغاز شده و عملیات مهار آن همچنان ادامه دارد.
غلامرضا منتظری مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر ، بیان کرد: آتش‌سوزی در کوه برچک منطقه طلحه در بخش بوشکان شهرستان دشتستان ساعت ۲۱ دوشنبه شب (ششم مرداد) آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

او افزود: آتش‌‍‌سوزی بر اثر صاعقه رخ داده و به علت کوهستانی و سخت گذر بودن منطقه خاموش کردن آن دشوار است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر ادامه داد: دیشب پس از اطلاع از حادثه نیرو‌های یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، مردم و امدادگران از سایر مناطق استان به منطقه اعزام و برای مهار آتش تلاش می‌کنند.

منتظری ادامه داد: با توجه به مرتفع بودن منطقه حادثه و گرمای هوا نیاز است که نیروهای تازه نفس برای مهار آتش اعزام شوند که بر همین اساس از سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور درخواست بالگرد کرده‌ایم تا بتوان نیرو به منطقه فرستاد.

او بیان کرد:  گیاهان منطقه شامل بادام کوهی، انجیر کوهی، بنه و گیاهانی مانند گون است که با توجه به بارندگی‌های خوب زمستانی پوشش متراکم هستند و همین موضوع زمینه‌ای برای گسترش آتش سوزی شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر نیز که در محل حادثه حضور دارد، در گفت‌‎وگو با خبرنگار ما گفت: همه نیروها برای مهار آتش دست به کار شده‌اند و امیدواریم بتوانیم هر چه زودتر آتش را مهار کنیم.

جهانگیر دهقانی افزود: دیشب پس از اطلاع از حادثه ۴۰ نیرو برای خاموش کردن آتش به منطقه اعزام شدند.

او بیان کرد: در تلاش هستیم هر چه سریع‌تر آتش مهار شود.

پوشش گیاهی مناسب، گرما، وزش باد و برخی عوامل انسانی باعث شده که از ابتدای امسال تا کنون چندین مورد آتش‌سوزی در مراتع استان بوشهر رخ دهد و بخشی از این مراتع از بین برود.

نام:
ایمیل:
* نظر: