کد خبر: ۵۲۶۱۶
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳
تدبیرنو،رئیس اداره استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر از برگزاری آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان برای سال تحصیلی 1400-1399 در روزهای نهم و دهم مرداد ماه سال جاری خبر داد.

کاوه امیری  با بیان اینکه  سه هزار و 209 نفر برای ورود به پابه هفتم جهت شرکت در این آزمون ثبت نام کرده‌اند، اظهار کرد: این گروه از داوطلبان از ساعت 9 صبح پنج شنبه نهم مرداد ماه جاری با هم رقابت می‌کنند.

رئیس اداره استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهرادامه داد: از ساعت 9 صبح جمعه دهم مرداد 410 دانش آموز در آزمون تکمیل ظرفیت پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان شرکت می کنند.

امیری اضافه کرد: آزمون استعدادهای درخشان استان بوشهر به صورت حضوری در ۳۱حوزه امتحانی برای پایه هفتم و ۱۴ حوزه امتحانی برای پایه دهم برگزار می‌شود.

امیری  با اشاره به تعویق آزمون از 27 تیر به نهم و دهم مرداد به دلیل شرایط کرونایی جامعه، خاطرنشان کرد: کارت ورود به جلسه آزمون به تعویق افتاده 27 تیر، برای این آزمون معتبر است و داوطلبان نیازهای به چاپ مجدد کارت ورود به جلسه ندارند.

رئیس اداره استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان استفاده داوطلبان از ماسک را الزامی دانسته و گفت: خانواده‌ها برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و رعایت دستورالعمل های بهداشتی، از ازدحام مقابل حوزه های آزمون  خودداری کنند.

گفتنی است استان بوشهر۱۰ مدرسه تیزهوشان دخترانه و پسرانه در پنج منطقه بوشهر، کنگان، دشتی، دشتستان و گناوه دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر: