کد خبر: ۵۲۶۱۴
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱
تدبیرنو،هواشناسی بوشهر با اشاره به ادامه شرجی هوا، از روند افزایشی دما در این هفته خبر داده است.
سرپرست معاونت توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان بوشهر گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد در روز‌های آینده در اغلب ساعات با تداوم وزش جریان‌های مرطوب جنوبی، شرجی و رطوبت بالای هوا، غبار محلی و در برخی نقاط نیز مه صبحگاهی از پدیده‌های غالب در سطح استان باشد.

زهرا راستگو افزود: همچنین تا اواخر هفته دمای هوا در استان روند افزایشی خواهد داشت. ضمن اینکه  امروز در ساعاتی از عصر و شب با افزایش پوشش ابر در برخی مناطق استان، به ویژه نواحی شرقی و مرتفع استان، احتمال وقوع ناپایداری‌های موقت جوی به صورت رگبار پراکنده و خفیف باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش تندباد وجود دارد.

او ادامه داد: جهت وزش باد تا پیش از ظهر فردا، متغیر، بیشتر جنوب غربی تا جنوب شرقی با سرعت ۸ تا ۳۰ گاهی ۳۶ کیلومتر در ساعت و در ساعاتی از عصر و شب در برخی نقاط بیشتر نواحی شرقی بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

سرپرست معاونت توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: ارتفاع موج ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتیمتر و از امشب در برخی ساعات ۶۰ تا ۱۲۰ و در فراساحل تا ۱۵۰ سانتیمتر، پیش‌بینی می‌شود.

راستگو عنوان کرد: برازجان با ۴۵ درجه سلسیوس گرم‌ترین شهر استان بوده و بقیه ایستگاه‌های هواشناسی نیز دمای ۳۸ تا ۴۴ درجه سلسیوس داشته‌اند.

او گفت: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۲:۱۹ دقیقه بامداد، جزر اول ساعت ۰۸:۳۷، مد دوم ساعت ۱۳:۳۹ و جزر دوم ساعت ۲۰:۰۷ است.

نام:
ایمیل:
* نظر: