کد خبر: ۵۲۶۱۳
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۹
تدبیرنو، معاون اداره کل ورزش و جوانان بوشهر گفت: این استان کمترین تعداد متقاضیان را در صف انتظار اخذ تسهبلات وام ازدواج دارد و به لحاظ پرداخت تسهیلات سومین استان برتر کشور ‌است.

حسین دهجان  بیان کرد: استان بوشهر با ۱۸۹ نفر در نوبت دریافت وام کمترین شمار افراد در انتظار را در کشور دارد و تا پایان خرداد ماه امسال ۴۲ درصد از متقاضیان تشهیلات خود را دریافت کرده‌اند که از این نظر در میان استان‌های کشور جایگاه سوم را کسب کرده‌است.

وی با بیان اینکه تا در سه ماه نخست سال جاری پنج هزار و ۳۷۸ تقاضا برای دریافت وام ازدواج در این استان ثبت شده‌است یادآورشد: حتی در دوره‌هایی صف انتظار پرداخت تسهیلات به متقاضیان صفر بوده است و همه کسانی که درخواست داده بودند تسهیلات را بلافاصله دریافت کردند.

دهجان افزود: وام ازدواج در جدیدترین مصوبه برای زوج و زوجه هر کدام ۵۰ میلیون تومان است اما پرداختی‌هایی که تا کنون صورت گرفته است برای هر یک ۳۰ میلیون تومان است.

وی همچنین عنوان کرد: برای حمایت از اشتغال جوانان استان بوشهر تاکنون یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار به عنوان تسهیلات طرح‌های کوچک جوانان تخصیص یافته است و ۴۰ طرح این تسهیلات را دریافت کرده‌اند.

معاون اداره کل ورزش و جوانان بوشهر اضافه کرد: علاوه بر این در همکاری با بانک رسالت طرح‌های اقتصادی جوانان به بانک معرفی و به آنهاا تسهیلات پرداخت و سپس به کانال خرید متصل می‌ شوند.

وی از برگزاری ۱۰۰درصدی کارگاه‌های آموزشی و مشاوره مقرر شده قبل، حین و بعد از ازدواج در بوشهر خبرداد و گفت: از اردیبهشت ماه کلاس‌های آنلاین آموزشی در این زمینه آغاز شده‌است و اساتید و مشاوران به صورت وبینار با لایو اینستاگرامی این آموزش‌ها را ادامه می‌دهند.

دهجان افزود: مشاوره ازدواج حضوری و تلفنی رایگان برای زوج‌های کم بضاعت از دیگر اقدامات  معاونت امور جوانان است و با همکاری شاخص‌ترین و مشهورترین مشاوران شهر صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: در این طرح افراد به سازمان و رزش و جوانان مراجعه و برای مشاوره حضوری یا تلفنی معرفی نامه دریافت می‌کنند و هزینه آن را ورزش و جوانان به مرکز مشاوره می‌پردازد.

معاون ورزش و جوانان بوشهر عنوان کرد: برگزاری مشاوره تخصصی ازدواج و خانواده به صورت رایگان، تقدیر از زوج‌هایی که با توجه به شرایط شیوع کرونا بدون برگزاری مراسم زندگی خود را آغاز کردند، تقدیر از زوج‌های جامعه پزشکی و مدافع سلامت و موفق استان بوشهر، برپایی پویش ازدواج جوانان با همراهی خیران، برگزاری کمپین مشاوره رایگان ویژه زوج‌های جوان از برنامه‌های ورزش و جوانان استان برای گرامیداشت هفته ازدواج است.

دهجان افزود: استفاده از سازمان‌های مردم نهاد و مراکز مشاوره برای جذب خیرین برای جمع‌آوری جهیزیه برای زوج‌های در آستانه ازدواج از برنامه‌هایی است که بسیار اهمیت دارد و با جدیت دنبال می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: