کد خبر: ۵۱۹۱۶
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۸
تدبیرنو، سرهنگ عبدالحمید حقانی فرمانده یگان حفاظت این اداره کل خبر از دستگیری باند بزرگ عتیقه جات داد و در شرح این حادثه اینچنین گفت : «با دریافت گزارشی که از افراد محلی داشتیم، سریعا و با هماهنگی فرماندهی انتظامی شهرستان به محل حادثه عازم شدیم که مشاهد شد یک دستگاه بیل مکانیکی در منطقه هدکان مشغول به حفاری می باشد».

سرهنگ حقانی تصریح کرد : « با توجه به نوع کار این بیل مکانیکی در این منطقه و نحوه خاک برداری مشخص شد که این بیل با هدف حفاری جهت یافتن عتیقه جات مشغول به فعالیت است که بلافاصله دستگاه فوق توقیف و راننده آن دستگیر شدند».

حقانی ادامه داد : «همچنین در این بین یک دستگاه تریلر حمل مصالح نیز توقیف و در اختیار فرماندهی مرزبانی و دریابانی گردید»
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان بوشهر از موقعیت محل این حادثه نیز اینچنین اطلاعات داد : « این حفاری در منطقه هدکان یکی از مناطق ساحلی استان واقع در ۹۰ کیلومتری جنوب شرقی بوشهر می باشد که منطقه فوق باید از نظر تاریخی مورد ارزیابی کارشناسان میراث‌فرهنگی قرار گیرد».


او همچنین از دستگیری چندین نفر دیگر که در ارتباط با این حفاری می باشند خبر داد و تشریح کرد : « در رابطه با این پرنده تا کنون یک دستگاه بیل مکانیکی، یک دستگاه تریلر، دو نفر راننده این خودروها و ۴ نفر همراه و مشکوک بازداشت شدند که تا کنون ۳ نفر از آنان روانه زندان شده اند و مابقی بصورت مشروط آزاد می باشند».

Share in whatsapp
نام:
ایمیل:
* نظر: