کد خبر: ۵۱۹۱۵
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۷
فرماندار دشتستان:
تدبیرنو،- فرماندار شهرستان دشتستان با اشاره به اوج‌گیری کرونا در این شهرستان گفت: ۵۲ درصد مبتلایان کرونا در دشتستان مربوط به ۱۰ روز اخیر است.
فتح‌الله نوروزی ظهر سه‌شنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا شهرستان دشتستان اظهار داشت: شاهد اوج گیری کرونا در سطح شهرستان هستیم و بالغ بر ۵۲ درصد مبتلایان در ۱۰ روز اخیر بودند.

وی اضافه کرد: ایجاد محدودیت‌ها برای کنترل بیماری کرونا در شهرستان لازم و ضروری است، مردم باید از ماسک استفاده کنند، رعایت بهداشت فردی و فاصله‌گذاری اجتماعی از ضرورت‌های امروز ما در مقابل ویروس کرونا است.

نوروزی با بیان اینکه مردم جهش و اوج‌گیری ویروس کرونا باور داشته باشند و نسبت به رعایت نکات بهداشتی اهتمام جدی داشته باشند افزود: سالن‌ها، باشگاه‌های ورزشی، زمین‌های چمن، آموزشگاه‌ها، پارک‌ها و بوستان‌ها در سطح شهرستان تا پایان تیرماه تعطیل است.

افزایش نظارت‌ها

وی خاطرنشان کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بازار باید بیشتر از قبل اجرایی شود و نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت، شبکه بهداشت و اتاق اصناف بر بازار میدان میوه و تره بار به طور جدی صورت گیرد.

فرماندار دشتستان با بیان اینکه روز بازارها تا پایان تیرماه همچنان تعطیل هستند ادامه داد: کنترل بازار روز توسط دستگاه‌های اجرایی مربوط به خوبی انجام و گزارش آن به دبیرخانه ستاد کرونا شهرستان اعلام شود.

وی تاکید کرد: اتوبوسرانی تعطیل، نظارت بر عملکرد تاکسی‌ها در سطح شهر به خوبی توسط شهرداری و شبکه بهداشت و راهور انجام گیرد و ضدعفونی کردن شهرها و روستاها توسط شهرداری‌ها و دهیاری‌ها انجام گیرد و ضدعفونی کردن بازار روز توسط شهرداری نیز انجام گیرد.

ایجاد پویش‌های مردمی

نوروزی تصریح کرد: پویش مردمی با تولید محتوای آموزشی خوب در جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی مربوط به بیماری کرونا در سطح شهرستان به کمک خانه مشارکت شبکه بهداشت و فعالان اجتماعی در سطح شهرستان تشکیل شود.

وی با تاکید بر اینکه دکه‌های واقع در پارک‌ها، مراکز عرضه قلیان و قهوه خانه‌ها تعطیل شوند، گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ترمینال و بخش‌های حمل و نقل برون شهری به خوبی مدنظر قرار گیرد، اداره راهداری و شبکه بهداشت پیگیر موضوع باشند.

فرماندار دشتستان اضافه کرد: تالارها و باغ شهری‌ها تا پایان تیرماه، برگزاری مراسم در آنها ممنوع می‌باشد، مردم در این شرایط سخت همراهی لازم را داشته باشند.

جلوگیری از مراسم تجمعی

وی افزود: مراسم تجمعی مانند عروسی‌ها و تشییع جنازه‌ها باید کنترل لازم صورت گیرد و مردم نسبت به رعایت این محدودیت‌ها همراهی لازم را داشته باشند. بخش اعظمی از افراد مبتلا به بیماری کرونا به دلیل حضور در مراسم تجمعی بوده است.

نوروزی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی نسبت به رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا، دقت نظر کامل را داشته باشند، بازدیدهای میدانی در این خصوص انجام خواهد شد.

نظارت بر نانوایی‌ها

وی ادامه داد: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نسبت به تجهیز آزمایشگاه‌های کرونا شهرستان با شبکه بهداشت همراهی لازم را داشته باشند. اطلاع رسانی هرچه بیشتر به مردم در خصوص آگاهی بخشی نسبت به بیماری کرونا توسط شبکه بهداشت و از طریق شهرداری‌ها و دهیاری‌ها انجام گیرد.

فرماندار دشتستان اظهار داشت: پروتکل‌های بهداشتی در سالن‌های برگزاری امتحانات سال دوازدهم مدارس توسط آموزش و پرورش به خوبی انجام گرفته، رعایت بیشتر مورد تاکید است.

وی تصریح کرد: نانوایی‌ها ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند. اداره صنعت و معدن، شبکه بهداشت و اتاق اصناف نظارت لازم را داشته باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر: