کد خبر: ۵۱۹۰۹
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶
تدبیرنو،معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: مجوز پروانه فعالیت دو موسسه فرهنگی هنری تک مظوره در بوشهر صادر شد.
آنیتا مظفری با اعلام این خبر بیان کرد: مجوز فعالیت موسسات فرهنگی هنری به استناد ضوابط و مقررات تاسیس مراکز، موسسات، کانون ها و انجمن های فرهنگی هنری و نظارت بر فعالیت آن ها مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و بر اساس مصوبه هیات رسیدگی به امور مراکز فرهنگی و تفویض اختیار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر می شود.

وی اظهار کرد: موسسات تک منظوره و چند منظوره با هدف توسعه و ترویج فرهنگ و هنر، اجرای فعالیت های فرهنگی هنری و همچنین ایجاد اشتغال جهت فعالیت در مرکز استان و شهرستان ها صادر می گردد.

مظفری تصریح کرد: فرآیند مجوز فعالیت موسسات تک منظوره پس از تایید مدارک از طریق مصاحبه تخصصی و با نظارت معاونت فرهنگی و مطبوعاتی و حراست اداره کل انجام می شود.


وی به صدور مجوز در دو موسسه فرهنگی هنری تک منظوره در سال جاری اشاره کرد و افزود: 6 موسسه دیگر جهت ثبت پروانه به اداره ثبت شرکت ها معرفی شده اند.

مظفری ادامه داد: در سال گذشته نیز مجوز فعالیت یازده موسسه فرهنگی و هنری در استان صادر گردید.

وی عنوان داشت: با توجه به نقش این موسسات در توسعه فعالیت های فرهنگی هنری و شرایط  خاص آنها در جامعه، می­توان از ظرفیت و توانمندی آنها در راستای نشاط اجتماعی استفاده کرد.

123 موسسه فرهنگی هنری در استان بوشهر از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز پروانه فعالیت گرفته اند که از این شمار 83 موسسه فرهنگی هنری تک منظوره و 40 موسسه فرهنگی هنری چند منظوره می باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر: