کد خبر: ۵۱۸۵۵
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۸
تدبیرنو، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: با ارتباط ویدئو کنفرانسی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ۱۷ روستای این استان به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

علی سملیان اعلام کرد: این طرح با سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار در استان به اجرا درآمده است که ۹ میلیارد تومان از این مبلغ از محل بودجه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است.

وی بیان کرد: اجرای طرح خدمات اجباری روستایی و اتصال روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات باعث کاهش شکاف دیجیتالی در استان شده است.

سملیان ادامه داد: در روستاهای استان بوشهر انواع کسب‌وکارهای خدماتی، تولیدی، صنعتی و فناوری اطلاعات وجود دارد از این‌رو بستر اینترنت برای راحتی انجام کسب‌وکارهای جدید می‌تواند مؤثر واقع شود و نیازمند توسعه و توانمندسازی فرهنگی است.

وی افزود: فناوری‌ اطلاعات و ارتباطات و ابزار الکترونیکی، نقش مؤثری در پیشبرد خدمات دولتی و اجتماعی در روستاهای استان بوشهر دارد.

سملیان عنوان کرد: در زمان حاضر میزان اتصال روستاهای ۲۰ خانوار به بالای استان بوشهر به شبکه ملی اطلاعات به ۹۳ درصد رسیده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: