کد خبر: ۵۱۸۲۸
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸
تدبیرنو،استاندار بوشهر گفت: اعتبارات ویژه و بسیار خوبی به ویژه در دولت دوازدهم در قالب ارزش افزوده و آلایندگی به دهیاری‌های استان بوشهر پرداخت شده است.
بدالکریم گراوندصبح امروز در نشستی  از تشکیل کمیته ویژه بازرسی دهیاری‌ها در استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: دهیاری‌ها در عرصه تحقق مطالبات مردم و اجرای طرح‌های عمران روستایی نقش مهم و ممتازی دارند.

وی، با بیان ضرورت نظارت جدی و مستمربر عملکرد دهیاری‌ها و شهرداری‌ها افزود: اعتبارات بسیار خوبی به ویژه در دولت دوازدهم در قالب ارزش افزوده و آلایندگی به دهیاری‌ها پرداخت شده است که نقش مهمی در توسعه زیرساخت‌های عمران  روستایی و تحقق مطالبات مردم دارد.

وی با اشاره به ضرورت تشکیل مستمر هیئت تطبیق بخش و روستا در بخشداری‌ها گفت:در این راستا تشکیل هیئت حل اختلاف شوراها در فرمانداری، هیئت رسیدگی به تخلفات اداری استان در استانداری و کمیته انضباطی دهیاری‌ها در دفتر امور روستایی ضروری است.

استاندار بوشهر، خواستار رسیدگی فوق العاده به گزارشات کمیته ویژه بازرسی دهیاری‌ها شد و ضمن تأکید بر ضرورت برنامه ریزی برای هزینه کرد اعتبارات دهیاری‌ها برای اجرای پروژه‌های اولویت‌دار در روستاها به جایگاه بازرسی‌ها پرداخت و خاطر نشان کرد: محتوای بازرسی‌ها باید شامل بررسی بودجه سالانه دهیاری‌ها، مصوبات شوراها، معاملات و مناقصات دهیاری‌ها، منع مداخله بستگان دهیاران، شوراها و کارکنان دهیاری‌ها در معاملات مورد توجه قرار بگیرد.


گراوند نحوه به کارگیری و در آمد اموال و ماشین آلات در اختیار دهیاری‌ها و نحوه به کارگیری نیروی انسانی دهیاری‌ها را از دیگر برنامه بازرسی‌ها در عرصه دهیاری‌ها دانست و از مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری بوشهر خواست به صورت هفتگی گزارشات را جمع بندی و ارائه کند.

وی با تاکید بر توجه به نظارت و بازرسی بر عملکرد دهیاری‌ها و شوراها بیان کرد: اعضای کمیته بازرسی با دقت در عملکرد دهیاری‌ها در دو بخش درآمدها و هزینه‌ها توجه کنند و لازم است اسناد و مدارک دهیاری‌ها در طول سالهای 96 تاکنون بررسی تا ضمن تشخیص و برخورد با تخلفات احتمالی، نسبت به ارائه راهکار بهبود وضعیت دهیاری‌ها اقدام شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: