کد خبر: ۵۱۷۸۴
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
تدبیرنو،نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: راه امام خمینی (ره) هرگز از بین نمی‌رود، زیرا راه خدا، قرآن، پیامبر و معصومین (ع) است.
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در آستانه سالروز رحلت امام راحل عظیم الشأن (ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد، در گفت‌وگو با خبرنگاران، فرا رسیدن رحلت معمار کبیر انقلاب اسلامی را تسلیت گفت و بیان کرد: امام راحل احیاءگر اسلام ناب محمدی (ص) در تمامی ابعاد اجتماعی و سیاسی بود.

او ادامه داد: شناخت راه امام خمینی (ره) یعنی اسلام خواهی، عدالت خواهی، استکبارستیزی، زمینه سازی ظهور مهدی آل محمد (ص) و تحقق تمدن نوین اسلامی؛ و تنها راه تحقق این اهداف مجاهدت در این زمینه و ولایتمداری نسبت به ولی فقیه است.

امام جمعه بوشهر عنوان کرد: انقلابی بودن تنها راه تحقق اسلام ناب محمدی (ص) در شرایط کنونی است. همان چیزی که امام راحل عظیم الشان بر آن توصیه داشتند و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نیز بر آن تاکید می‌کنند.

صفایی بوشهری افزود: راه امام (ره)، چون راه قرآن، پیامبر عظیم الشان و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است هرگز از بین نمی‌رود؛ چون راه خدا است.

حوزه‌های علمیه و مسئولان برای تحقق اهداف نظام مجاهدت کنند

او، به تکلیف حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها و مراکز علمی در خصوص تربیت نسل آینده انقلاب اشاره کرد و گفت: حوزه‌های علمیه در حیات خود هیچ گاه به این اندازه موثر و مورد توجه جهان نبوده است، به همین علت باید برای معرفی اسلام، دفاع از اسلام و تربیت نیرو‌های عالم و انقلابی تلاش انقلابی داشته باشند و همچنین دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی نیز باید در تربیت دانشمندان متدین و انقلابی و خودکفایی علمی، سپس تولید و مرجعیت علمی ایران، جهادی تلاش کنند.

ماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر تاکید کرد: همه مسئولان در هر مسئولیتی باید با تلاش جهادی و منطبق با شرح وظایف خود، با ولایتمداری و وحدت کلمه در راه تحقق اهداف مقدس جمهوری اسلامی ایران بر مبنای پیشرفت و عدالت در پرتو اسلام و تقوا و اخلاق اسلامی و انقلابی عمل و مجاهدت کنند.

شهید سلیمانی خود را هزینه نظام  کرد نه نظام و مردم را هزینه خود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر به بهترین الگوی اجتماعی افزود: الگوی انقلابی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی است که خود را هزینه نظام و مردم کرد، نه نظام و مردم را هزینه خود کرد.

صفایی بوشهری گفت: مردم ایران با رهبری امام راحل عظیم الشأن، نهضت و انقلابی ایجاد کردند که در تاریخ جهان جایگاه ویژه‌ای دارد، به طوری که تمام نظام نوین سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جهان را متحول کرد، به همین علت انقلاب و مردم جداشدنی نیستند. مردم عزیز ایران در مراحل مختلف مانند دفاع مقدس و زمان حاضر در جریان خدمت رسانی به هم، نشان داده‌اند که وفادار در مسیر انقلاب و تابع رهبری عظیم الشان هستند.

او ادامه داد: مردم ایران اسلامی اگر بخواهند با نگاه انقلابی این انقلاب را به سرانجام برسانند باید همانند دوران دفاع مقدس همواره تابع ولی فقیه باشند و با مجاهدت، وحدت و روحیه انقلابی در راستای اهداف انقلاب مجاهدت کنند، و سختی‌های این راه را بپذیرند که آینده؛ روشن و امیدبخش است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با اشاره به وظیفه قشرهای مختلف جامعه و کارگزاران نظام، افزود: پایبندی به مبانی و ارزش‌های اساسی اسلام و انقلاب، هدفگیری آرمان‌های انقلاب، همت بلند برای رسیدن به آن‌ها، پایبندی به استقلال کشور، حساسیت در برابر دشمن و نقشه دشمن و  تبعیت نکردن از آن، و رعایت تقوای دینی و سیاسی وظیفه همگانی همه افراد جامعه در دهه پیشرفت و عدالت است.

۱۵ خرداد آغازگر انقلاب بود

صفایی بوشهری، یاد و خاطره شهدای ۱۵ خرداد را گرامی داشت و بیان کرد: ۱۵ خرداد هیچ‌گاه از صفحه تاریخ ایران محو نخواهد شد. ۱۵ خرداد آغازی بود برای کاری بزرگ؛ و آن پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران بود.

او تاکید کرد: انتخاب آیت الله خامنه‌ای برای رهبری انقلاب اسلامی ایران، لطف و عنایات الهی به ایران اسلامی بود، وجود مبارک آن رهبر عظیم الشان، نه تنها برای ایران بلکه برای جهان اسلام یک نعمت است.

امام جمعه بوشهر تنها راه موفقیت ایران را پیروی از رهبر انقلاب در تمامی عرصه‌ها دانست و گفت: جامعیت رهبر معظم انقلاب در تاریخ اسلام کم نظیر است و تنها راه موفقیت ایران، پیروی از ایشان در تمامی عرصه‌ها است.

نام:
ایمیل:
* نظر: