کد خبر: ۵۱۷۷۵
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۵
تدبیرنو،مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، گفت: توسعه مهارت آموزی نیاز فعلی در سطح استان بوشهر است و شعار جهش تولید بدون تحقق این مهم امکانپذیر نخواهد بود.
، عبدالمجيد دراهکي در نشست با رئيس شوراي اسلامي شهر آبپخش شهرستان دشتستان ،اظهار داشت: توسعه مهارت‌ورزی در حوزه‌های صنعت،خدمات،امور شيلاتي و بندري و کشاورزی محور فنی و حرفه‌ای این استان برای تحقق جهش تولید است.

وي به جايگاه مهارت درحزه اشتغال و کارآفريني اشاره کرد و افزود: نیروی انسانی ماهر و کارآمد است که تولید و صنعت را بالنده می‌کند و به همین منظور مهارت‌ آموزي منطبق با نیازهای حوزه کشاورزی و صنعت در شهر آبپخش اولویت کار این مجموعه در استان در سال جاري خواهد بود.

دراهکي با اشاره به اینکه زیربنای جهش تولید جهش در مهارت است، بیان کرد: توانمندسازی مهارت آموزان برای تولید و اشتغال درحوزه‌های تخصصی به همکاري مسئولين حوزه هاي مختلف ضروری است.

وي با بيان اينکه بر توسعه مهارت ها در همه حوزه ها در هر شهرستان بر اساس نياز منطقه اي نگاه ويژه اي داريم،  تصريح کرد: بیش از ۵۰ درصد آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بخش دولتی و خصوصی در استان بوشهر منجر به اشتغال پایدار و ورود جوانان به بازار کار شده است.

آموزش های فنی و حرفه ای ارتباط مستقیم با تقویت روحیه خودباوری در جوانان و توسعه مشاغل نوین دارد

رییس شورای اسلامی شهر آب پخش نيز گفت:امروز آموزش های فنی و حرفه ای ارتباط مستقیم با تقویت روحیه خودباوری بیش از پیش در جوانان و توسعه مشاغل نوین دارد که در این خصوص برنامه های متعدد و موثری همراستا با سال جهش تولید داریم.

فرخ عباسي اظهار داشت: جمعیت جوانان برومند و با دانش شهر آب پخش ظرفیتي عالي جهت خلق توسعه پایدار با توجه به موضوع کار و و نقش دانش در کارآفرینی می‌باشد که باید از این ظرفیت عالی عموم همشهریان بهره مند گردند.

وي با بيان اينکه تاکید تصمیم سازان کلان برای رفع مشکلات اقتصادی ایجاد اشتغال و تولید در داخل کشور با توسعه مهارت است،افزود: نقش مراکز فنی و حرفه در مهارت‌آموزی به دانش‌آموختگان دانشگاهی برای افزایش اشتغال تاثیرگذار است.

رئيس شوراي اسلامي  شهر آبپخش با تاکید بر نیازسنجی در بازار کار ادامه داد: آموزش مرکز فنی و حرفه ای آبپخش بر اساس نیازهای  واحدهای خدماتی وتولیدی فعال در این شهر ارایه شود تا زمینه اشتغالزایی برای نیروهای بومی فراهم شود.

عباسي تاکيد کرد: اگر می‌خواهیم در امر توسعه موفق باشیم باید مهارت آموزی را از دبستان شروع کنیم و نسل جوان کشور را از پایه با مهارت‌های فنی آشنا سازیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: