کد خبر: ۵۱۷۴۷
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲
فرماندار شهرستان دشتستان:
تدبیرنو،فرماندار شهرستان دشتستان گفت: توجه به مهارت آموزی و تربیت نیروی متخصص بایستی به عنوان سیاست اولویت دار نظام آموزشی مد نظر قرار گیرد تا از آمار فارغ التحصیلان بیکار در سطح استان و به طبعه آن شهرستان کاسته شود.
، فتح الله نوروزي در نشست با مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر،اظهار داشت: تقویت آموزش های فنی و حرفه ای به رونق کسب و کار و کارآفرینی در جامعه کمک می کند.

وي با بيان اينکه مجموعه فرمانداري تمام حمايت خود را از فني و حرفه اي در همه حوزه ها خواهد داشت،افزود: متولیان آموزش های فنی و حرفه ای باید به سمت رشته های مهارتی متناسب با نیاز روز جامعه پیش روند که در حال حاضر با توجه به وجود صنايع نفت و گاز در جنوب استان  تقويت صنعت کشاورزي در شهرستان دشتستان آموزش این رشته ها ضروری به نظر می رسد.

نوروزي با اشاره به تاثیرگذاری آموزش های فنی و حرفه ای در ایجاد مهارت تصریح کرد: باید آموزش های فنی و حرفه ای به سمت مراکز بخش ها و روستاها هدایت شود که در این زمنیه آماده همکاری با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای هستیم.

فرماندار دشتستان با بيان اينکه  در تکمیل سند توسعه مهارت شهرستان تسریع گردد، تصريح کرد: ایجاد اشتغال همواره یکی از دغده های اصلی دولت بوده اما طی سالیان گذشته با گسترش مراکز مختلف دانشگاهی شاهد تعداد زیادی دانش آموخته بدون مهارت هستیم لذا باید گفت، امروز بحران اشتغال به اوج خود رسیده و این در حالی است که بسیاری از فرصت های شغلی به دلیل نبود نیروی کار ماهر و آموزش دیده با کمبود متقاضی روبرو شده است و بايد مجموعه فني و حرفه اي کار مهارت آموزي اين قشر را با جديت دنبال کند.

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر نيز با  بيان اينکه شهرستان دشتستان با وجود گستره وسيع در حوزه روستايي و شهري نياز به نگاه ويژه در حوزه مهارت آموزش دارد،گفت: در شهرستان دشتستان دو مرکز ثابت دولتي برادران و خواهران و سه مرکز سيار فعاليت دارند که در آينده نزديک چهارمين مرکز ساز فني و حرفه اي در بخش بوشکان نيز راه اندازي خواهد شد.

عبدالمجيد دراهکي با اشاره به اینکه در این شهرستان پتانسیل های خوبي در حوزه کشاورزي  و دامپروري وجود دارد ، بیان داشت: با برنامه ريزي هاي صورت گرفته آموزش ها در حوزه کشاورزي در روستاهاي شهرستان دشتستان در سال جاري بصورت ويژه دنبال مي شود.

وي با بيان اينکه  تربیت نیروی انسانی کارآمد اساس جهش تولید و توسعه اقتصادی است ،افزود: آموزش های مهارتی می تواند زمینه ورود فارغ التحصیلان دانشگاهی  جوانان جوياي کار را به بازار کار فراهم کند که این اداره کل با استفاده از مربیان مجرب و استفاده از تجهیزات آموزشی مناسب، آموزش های مهارتی و تخصصی در رشته های کشاورزی، صنعت، خدمات و فرهنگ و هنررا مطابق با استانداردهای بین المللی و همچنین نیاز بازار در د بخش دلتي و خصوصي به متقاضیان ارائه می دهد.

مدير کل آموزش فني و حرفه اي بوشهر شهرستان دشتستان را از لحاظ ايجاد موقعيت اشتغال بسيار مناسب دانست و تاکيد کرد: با حمايت هاي مجموعه فرمانداري و توسعه نهضت مهارت افزايي در سطح شهرستان شاهد کاهش نرخ بيکاري در دشتستان خواهيم بود.

نام:
ایمیل:
* نظر: