کد خبر: ۵۱۶۷۴
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۶
تدبیرنو،مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان بوشهر گفت: دو شهر به شهرهایی که نماز جمعه را برگزار می‌کنند، افزوده شد و تعداد این شهرها به هفت شهر رسید.
اقامه نماز جمعه از نوزدهم اردیبهشت در برخی مناطق کشور و به دنبال آن استان بوشهر که ستاد ملی مبارزه با کرونا اجازه داده بود، برگزار شد.

در استان بوشهر تعداد این شهرها پنج مورد بود؛ دیر، آبدان و بردخون در شهرستان دیر و خورموج و کاکی در شهرستان دیر.

هفته پیش هم همین شهرها برگزار کننده نماز جمعه بودند.

اما اکنون دو شهر به این شهرها افزوده شده است.

مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان بوشهر در گفت‎‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر،  شهرهای جدید را اَهرَم و دلوار در شهرستان تنگستان عنوان کرد و گفت: بنابراین فردا (جمعه دوم خرداد) نماز جمعه شهرهای دیر، آبدان و بردخون در شهرستان دیر، شهرهای (خورموج و کاکی در شهرستان دشتی و  شهرهای اَهرَم و دلوار در شهرستان تنگستان برگزار می‌شود.

حجت الاسلام یعقوب بهمیاری افزود: ستاد ملی مبارزه با کرونا مسئول تعیین نقاطی است که می‌توانند نماز جمعه را اقامه کنند و مسئولان استانی در این زمینه تصمیم گیرنده نیستند.

او ادامه داد: در دو هفته گذشته نماز جمعه در شهرهایی که اجازه برگزاری نماز در آن‌ها داده شده بود، با رعایت همه ضوابط مورد نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا به خوبی برگزار شد.

مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان بوشهر بیان کرد: جایگاه‌های نماز جمعه شب قبل از برگزاری نماز، ضدعفونی و برای حضور نمازگزاران آماده می‌شوند. همچنین وسایلی مانند مُهر، سجاده، قرآن و کتاب‌های مذهبی همه از جایگاه‌ها برداشته شده و هفته گذشته مهرهای جدید خریداری شده است.

بهمیاری گفت: نمازگزاران هم باید ماسک و دستکش همراه خود داشته باشند اما اگر کسی همراهش نباشد در ورودی جایگاه نماز این لوازم به او داده می‌شود. همچنین نمازگزاران در ابتدای ورود به جایگاه تب سنجی می‌شوند.

او، رعایت فاصله اجتماعی و کوتاه شدن خطبه‌ها را دیگر موردی عنوان کرد که نمازگزاران و امامان جمعه در دو هفته گذشته به خوبی رعایت کردند و این هفته نیز رعایت خواهند کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: