کد خبر: ۵۱۶۵۸
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۷
تدبیرنو،استاندار بوشهر با تاکید بر برخورد قاطع با محتکران کالا گفت:کالاهایی که در انبار نگه‌داری شود و به بازار عرضه نشود تخلف است و تعزیرات حکومتی استان باید محتکران برخورد قاطع قضایی کند.
عبدالکریم گراوند ظهر امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار استان بوشهر با تبریک عید سعید فطر و گرامیداشت روز جهانی قدس اظهار داشت: جمعه آخر ماه مبارک رمضان امسال به سبب شیوع بیماری کرونا راهپیمایی روز جهانی قدس برگزار نمی‌شود و در این روز مقام معظم رهبری سخنرانی می‌کنند که به صورت زنده از شبکه‌های صدا و سیما پخش می‌شود.

وی، با گرامیداشت روز سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر از دست متجاوزان گفت: رزمندگان اسلام در آزادی خرمشهر عزیز نقش آفرینی کردند که باید حماسه آن به نسل‌های جوان و نوجوان بازگو شود.

استاندار بوشهر  توزیع کالاهای اساسی را یک ضرورت دانست و بیان کرد: توزیع برنج، شکر و دیگر کالاهای اساسی در ماه مبارک رمضان با قیمت مصوب تنظیم بازار توزیع شد که این مهم باید بر روی قیمت بازار اثرگذار باشد.

گراوند با تاکید بر ادامه نظارت و بازرسی بر قیمت کالا و خدمات افزود: اداره کل تعزیرات حکومتی باید ضمن برخورد قاطع با متخلفان در صدور احکام پرونده‌های گرانفروشی و احتکاری تسریع کند.

وی، بازرسی از انبارها را یک ضرورت دانست و خاطر نشان کرد باید تمام انبارهای استان بوشهر در سامانه تعیین شده ثبت شود و کالاهایی که در انبار نگه‌داری می‌شود و به بازار عرضه نمی‌شود تخلف است و در این راستا با محتکران برخورد قاطع قضایی می‌شود.

استاندار بوشهر با قدردانی از اصناف و بازاریان در همه عرصه‌ها تصریح کرد: کسبه در همه عرصه‌ها همراهی کرده‌اند ولی باید با افراد فرصت‌طلب  برخورد شود.

گراوند گازکشی خانوارها را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: با توجه به اینکه گازکشی در بیشتر نقاط استان بوشهر انجام شده لازم است خانوارها از این ظرفیت برای رفاه حال خودشان استفاده کنند تا در فصل سرما دچار مشکل نشوند.

وی با تاکید بر ساماندهی کشتارگاه صنعتی بوشهر گفت: برای رفع  مشکلات کشتارگاه بوشهر لازم است، بازسازی، مرمت و تجهیز آن مورد توجه قرار بگیرد.

استاندار بوشهر گفت: همه زمین‌های واگذار شده برای اجرای طرح‌های سرمایه گذاری که مدت اجرای آن پایان یافته ولی طرح اجرا نشده است ضمن لغو مجوز، پس گرفته و دیگر سرمایه‌گذاران واگذار می‌شود.

عبدالکریم گراوند ظهر امروز در نشست اقتصاد مقاومتی استان بوشهر  با اشاره به پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان بوشهر اظهار داشت: به منظور استفاده از ظرفیت فرمانداری‌ها برای اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی، این پروژه‌ها به صورت تفکیکی هر شهرستان تهیه شود.

وی با تاکید بر پیگیری مدیران اجرایی استان برای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: یکی از مزیت‌های استان شیلات است لذا پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در بخش شیلات استان با جدیت دنبال شده و در حوزه توسعه شیلات، به محیط پیرامونی توجه ویژه شود.

استاندار بوشهر تصریح کرد: سرمایه گذاری در بخش شیلات توسط دولت شرایط سختی دارد لذا باید مردم و بخش خصوصی را به سرمایه گذاری در این بخش تشویق کنیم.

گراوند در مورد وضعیت اراضی کشت میگوی پرورشی بیان کرد: اراضی مورد نظر برای توسعه بخش شیلات به صورت اجاره به متقاضیان واگذار می‌شود و به صورت مالکیت واگذار نخواهد شد.

وی تاکید کرد: ضرورت دارد چارچوبی مشخص، شفاف و روشن برای واگذاری اراضی کشاورزی برای توسعه شیلات در استان تعیین شود.

استاندار بوشهر افزود: هر گونه واگذاری زمین خارج از چارچوب مشخص شده، ممنوع است و واگذاری‌ها در قالب فراخوان انجام شود.

گراوند از لغو قراردادهای زمین‌های واگذار شده راکد خبر داد و بیان کرد: همه زمین‌های واگذار شده برای اجرای طرح‌های سرمایه گذاری که مدت اجرای آن پایان یافته ولی طرح اجرا نشده است، ضمن لغو مجوز،  پس گرفته  و دیگر سرمایه‌گذاران واگذار می‌شود.


نام:
ایمیل:
* نظر: