کد خبر: ۵۱۶۵۶
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۱
تدبیرنو معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری گناوه گفت: وضعیت تعاونی مرزنشینان المهدی بندرریگ این شهرستان بویژه سهامداران آن که بلاتکلیف هستند باید مشخص شود.
حسین امیری در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان گناوه افزود: هیات مدیره این شرکت باید عملکرد، میزان اموال و دارایی منقول و غیرمنقول تعاونی مرزی را بصورت شفاف به سهامداران گزارش  تا در جریان قرار بگیرند.

وی اظهارداشت: در این جلسه مصوب می‌شود در اولین فرصت یک نشست باحضور مدیرعامل و اعضای آن، شورای اسلامی شهر و دیگر دستگاه‌های مرتبط برگزار و نتایج آن به مردم اعلام شود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری گناوه گفت: برای ساماندهی تعاونی مرزی ریگ باید نسبت به دایر شدن یک بانک اطلاعاتی مشخص اقدام شود.

رئیس شورای اسلامی شهر ریگ گفت: شرکت تعاونی مرزی این بندر دارای ۱۷ هزار سهامدار است که باید وضعیت آنان مشخص شود.

غلامعلی عرب زاده افزود: با وجود اینکه از دهه ۶۰  سرمایه اعضا به تعاونی مرزی سپرده شده، وضعیت نامشخصی دارد و  میزان سود بدست آمده آنان نیاز به بررسی و شفاف سازی دارد.

وی اظهارداشت: شرکت تعاونی مرزنشینان این بندر چندین سال تعطیل شده‌است و مردم بارها با مراجعه به شورا خواستار راه‌اندازی مجدد و  مشخص شدن وضعیت سهام خود هستند.

 عرب زاده افزود: شفاف سازی و گزارش عملکرد این تعاونی از مطالبه‌های بحق سهامداران است و انتظار دارند که هرچه سریع تر میزان سهم آنان تعیین و تکلیف شود.

رئیس شورای اسلامی شهر ریگ بیان کرد: شورا نماینده مردم است و آنان بارها خواستار مشخص شدن سهام خود و وضعیت تعاونی مرزی  هستند و باید به آنان جواب دهیم.

وی گفت: مردم انتظار دارند که هیات مدیره آن علاوه بر شفاف سازی، نسبت به فعال سازی شرکت اقدام کند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گناوه اظهارداشت: شرکت تعاونی مرزی ریگ سه هزار عضو سرپرست خانوار دارد و انتخابات هیات مدیره آن در سال ۹۵ برگزار شد.

حسن غلامی افزود: باتوجه به اینکه بخشدار این بندر در درخواستی خواستار تعیین و تکلیف این شرکت شده باید هیات مدیره انتخابات جدید برگزار کند و این اداره آمادگی دارد.

وی گفت: با هماهنگی صورت گرفته در مرکز استان مقرر شده که بازرسان از این شرکت بازدید و وضعیت عملکرد مالی را  بررسی کنند.

شرکت های تعاونی مرزنشینان به منظور تامین نیاز و تقویت معیشت مردم و ایجاد اشتغال در شعاع ۳۰ کیلومتری نقاط صفر مرزی کشور ایجاد شده اما بیشتر آنان مدت ها است که در رکود بسر می‌برند و فعالیتی ندارند.

در این نشست طرح احداث آب بند برای تامین آب کشاورزی، استفاده بهینه از آب های خاکستری و وضعیت یک واحد مرغداری باحضور سرمایه گذاران بررسی شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: