کد خبر: ۵۱۶۳۲
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱
تدبیرنو،مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: همزمان با هفته روابط عمومی و ارتباطات ۳۱ روستای این استان به شبکه ملی اطلاعات متصل شد.
علی سملیان عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مراسم گرامیداشت روز جهانی ارتباطات روز گذشته به صورت ویدئوکنفرانس با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات فناوری اطلاعات و مدیران کل استانی حوزه ICT برگزار شد.

وی تصریح کرد: در این مراسم معاون اول رئیس‌جمهور اتصال ۱۵۷۸ روستای کشور به شبکه ملی اطلاعات و اتصال ۶۳۲ روستا به شبکه تلفن همراه را افتتاح کرد.

سملیان گفت: از این تعداد ۳۱ روستا در استان بوشهر قرار دارند و با کلید خوردن این پروژه، میزان اتصال روستاهای ۲۰ خانوار به بالای استان بوشهر به شبکه ملی اطلاعات به ۹۳ درصد و در کشور به ۸۳ درصد رسید که این درصد از اتصال روستاهای استان بوشهر بالاتر از سطح میانگین کشوری قرار دارد.

نماینده وزیر ارتباطات در استان بوشهر گفت: تعداد کل روستاهای دارای سکنه استان بوشهر ۶۲۶ روستا است که از این تعداد، ۴۰۶ روستا ۲۰ خانوار به بالا و ۲۲۰ روستا زیر ۲۰ خانوار هستند.

سملیان تأکید کرد: روستاهای ۲۰ خانوار به بالا، روستاهای هدف‌گذاری شده و مورد تعهد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هستند و این در حالی است که تاکنون تعداد ۳۷۹ روستا از ۴۰۶ روستای ۲۰ خانوار به بالای استان بوشهر، به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند و تعداد ۵۹۵ روستا داری پوشش ارتباطی هستند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر خاطرنشان کرد: روستاهایی که فاقد هرگونه پوششی هستند در برنامه اجرایی طرح‌های خدمات اجباری روستایی (USO) سال ۹۹ قرار دارند که با اجرا و راه‌اندازی این پروژه‌ها در سال جاری ۱۰۰ درصد از روستاهای ۲۰ خانوار به بالای استان بوشهر دارای پوشش ارتباطی خواهند شد.

مراسم گرامیداشت روز جهانی ارتباطات روز گذشته با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات فناوری اطلاعات و مدیران کل استانی حوزه ICT به صورت ویدئوکنفرانس (ویدئو کیک) برگزار شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: