کد خبر: ۵۱۶۲۷
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳
تدبیرنو،مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهرگفت:۴۸۵ هکتار زمین ملی که توسط زمین خواران تصرف شده بود در قالب ۴۴ پرونده در مناطق مختلف این استان از دست آنان خارج و در تملک دولت قرار گرفت.
غلامرضا منتظری ظهر امروز در نشست کارگروه مبارزه با زمین‌خواری استان بوشهر پیشگیری از زمین خواری را در اولویت برنامه امسال با همکاری دستگاه‌های قضایی دانست و اظهار داشت: امسال در راستای مقابله با زمین‌خواری برنامه‌‌های مهمی تدوین و عملیاتی شده است.

وی مبارزه با زمین‌خواری را یکی از ماموریت‌های اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری دانست و تاکید کرد: در این راستا تلاش شده با همکاری دیگر دستگاه‌ها به هیچ یک از سودجویان اجازه تصرف زمین‌های دولتی داده نشود.

وی، با بیان اینکه تاکنون 3 هزار و 239 پرونده حقوقی و کیفری زمین خواری تشکیل شده گفت: در این راستا 2 هزار و 201 پرونده حقوقی و یک هزار و 38 پرونده کیفری در دستگاه قضای استان تشکیل شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر به احکام صادره پرداخت و خاطر نشان کرد: سال قبل 150 فقره احکام زمین خواری به میزان یک هزار و 532 هکتار صادر شد که ارزش اقتصادی آنها 204 میلیارد ریال است.

منتظری،  پرونده‌های کیفری رفع تصرف شده را 44 فقره دانست و تصریح کرد:  با صدور احکام از سوی دستگاه قضا، 485 هکتار زمین ملی که توسط زمین خواران تصرف شده بود در قالب 44 پرونده در مناطق مختلف این استان از دست آنان خارج و در تملک دولت قرار گرفت.

وی، به پرونده‌های خلع ید شده پرداخت و بیان کرد: با تشکیل 32 پرونده اراضی ملی متصرفی، 485 هکتار از اراضی ملی استان از متصرفان خلع ید شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر با بیان اینکه 5 هزار پرونده کمیسیون ماده واحده هم تکمیل و در نوبت رسیدگی است گفت: 14 فقره پرونده نیز در حوزه حریم 60 متری دریا  تشکیل شده که سه  فقره رای به نفع دولت صادر شده و 11 فقره در حال رسیدگی است.

نام:
ایمیل:
* نظر: