کد خبر: ۵۱۶۰۷
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۷
تدبیرنو،صادقی نیارکی از اعمال محدودیت‌های جدید برای جلوگیری از حضور سوداگران در بازار خودرو خبر داد.
مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با تشریح سرفصل مهمترین مصوبه‌های کمیته خودرو که با حضور نمایندگانی از نهاد‌های نظارتی و دادستانی کل کشور، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، معاونت بازرگانی داخلی، ایدرو، خودروسازان و انجمن خودروسازان برگزارشد، گفت: در این جلسه علاوه بر تعیین تکلیف در حوزه مدیریت تقاضا، روش‌های فروش، نحوه ثبت نام فروش فوق العاده و چگونگی ثبت نام پیش فروش و مشارکت در تولید خودرو مورد بررسی قرار گرفت.

اعمال محدودیت های جدید برای جلوگیری از حضور سوداگران در بازار خودرو

پارکینگ‌ها حق پذیرش خودرو بدون پلاک را ندارند

او در ادامه از اتخاذ تصمیماتی درباره خارج نشدن خودرو بدون پلاک از خودروسازی‌ها و تعیین تکلیف وضعیت خودرو‌های احتکار شده در پارکینگ‌ها خبر داد و گفت: محدودیت‌هایی برای خودرو‌های فاقد پلاک که در پارکینگ‌ها قراردارند در نظر گرفته شد.

صادقی نیارکی، در بخش دیگری از سخنانش از اعمال محدودیت‌های جدید برای متقاضیان خودرو خبر داد و گفت: چهار مولفه در موقع ثبت‌نام باید توسط متقاضیان رعایت شود، هر کد ملی فقط یک خودرو می‌تواند بخرد و در موقع ثبت نام کارت ملی، گواهی نامه، حساب بانکی و سیم‌کارت باید به نام شخص متقاضی ثبت نام باشد و در صورت مهیا نبودن هر یک از این شرایط امکان ثبت نام برای شخص فراهم نخواهد شد.

او ادامه داد: همچنین متقاضی باید سن بالای ۱۸ سال و گواهینامه رانندگی داشته باشد و در ۳۶ ماه گذشته از هیچ یک از خودروسازان خودرویی دریافت نکرده باشد.

معاون امور صنایع وزارت صنعت با اشاره به اینکه در فروش فوق العاده، سند یک سال در رهن خودروساز باقی می‌ماند، افزود: هیچ کدام از قرارداد‌ها امکان صلح نخواهد داشت تا مصرف کننده واقعی وارد فرآیند ثبت نام شود.

او اضافه کرد: اگر خودرویی از شرکت تحویل گرفته شود و در مدت سه ماه برای سرویس اولیه مراجعه نکند، گارانتی آن لغو خواهد شد و شرکت خودروساز حق ارائه سرویس به این خودرو را نخواهد داشت.

نام:
ایمیل:
* نظر: