کد خبر: ۵۱۶۰۵
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۳
تدبیرنو،مدیر عامل ستاد دیه استان بوشهر با بیان اینکه با مشارکت نیکوکاران سال گذشته ۱۰۸ زندانی جرائم غیر عمد مالی از زندان‌های استان آزاد شدند گفت: از ابتدای امسال تاکنون با همکاری خیران ۱۷ زندانی جرایم غیر عمدمالی از زندان‌های استان بوشهر آزاد شدند.
سید اسماعیل موسوی حقیقی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با قدردانی از مشارکت خیران بوشهری در همه عرصه‌ها اظهار داشت: خیران در عرصه آزادی زندانیان تاکنون نقش مهمی ایفا کرده‌اند که این مهم در ماه مبارک رمضان مورد توجه ویژه قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه خیران همیشه بازوی اصلی ستاد دیه در آزادی زندانیان جرایم غیر عمد بودند تاکید کرد:  امیدواریم این همکاری‌ها با قوت بیشتر در ماه مبارک رمضان  و بقیه ماه‌ها ادامه یابد.

مدیرعامل ستاد دیه استان بوشهر، بیشترین زندانیان جرایم غیرعمد در استان را محکومان مالی و کمترین تعداد نیز مربوط به نفقه دانست و بیان کرد: آمار زندانیان جرائم غیر عمد در استان بوشهر 124 نفر است که  98 نفر بدهکار مالی، 24 نفر بابت مهریه و نفقه و 2 نفر نیز به‌سبب دیه زندانی هستند.

موسوی حقیقی با بیان اینکه از این تعداد زندانی جرایم غیرعمد استان بوشهر 122 زندانی مرد و 2 نفر زن هستند افزود: مبلغ بدهی این زندانیان بیش از 420 میلیارد ریال است.

وی، مبلغ بدهی این زندانیان هر کدام را بین 10 تا 80 میلیون تومان دانست و افزود:50 درصد از این زندانیان بدهی 10  تا 30 میلیون تومان، 25 درصد بدهی 30 تا 80 میلیون تومان و بقیه مبلغ بدهی بیشتر از  80 میلیون  تومان دارند.

مدیر عامل ستاد دیه استان بوشهر، با اشاره به اینکه برای آزادی این افراد انتظار است خیران مانند سال‌های گذشته به ستاد دیه کمک کنند گفت:  سال قبل خیران و نیکوکاران استان بوشهر با پرداخت 55 میلیارد و 990 میلیون ریال  108  زندانی جرائم غیر عمد آزاد کردند.

موسوی از آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در سال جاری خبر داد و بیان کرد: خیران از ابتدای امسال تا کنون زمینه آزادی 17 زندانی جرایم غیر عمد را فراهم کرده‌اند.

17 زندانی جرایم غیر عمدمالی از زندان‌های استان بوشهر آزاد شدند

وی با بیان اینکه امسال جشن گلریزان به سبب فاصله گذاری و پروتکل بهداشتی برگزار نمی‌شود بیان کرد: در راستای  عدم  انتشار کرونا ویروس و جلوگیری از شیوع این بیماری برنامه  جشن گلریزان به‌صورت  غیر حضوری برگزار می‌شود که از خیران،  نیکوکاران  استان بوشهر درخواست می‌شود همچون سال‌های گذشته در این امر خطیر و خیر  مشارکت فعالانه داشته باشند.

مدیر عامل ستاد دیه استان بوشهر با اشاره به اینکه زندانیان جرایم غیرعمد مالی  نیازمند و چشم به راه  کمک‌های خیران و نیکوکاران هستند گفت:  هرچند امسال جشن گلریزان برگزار نمی‌شود، اما نیکوکاران و خیران می‌توانند کمک‌های خود را با استفاده از شماره حساب 420220216220 نزد بانک ملی و  شماره کارت 6280231334014908 به نام ستاد مردمی دیه استان بوشهر واریز کنند و در این کار خیر مشارکت کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: