کد خبر: ۵۱۵۹۷
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۳
تدبیرنو،فرمانده انتظامی شیراز از رهایی گروگان ۳۳ ساله و دستگیری ۲ گروگانگیر در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ فرج شجاعی گفت: در پی مراجعه فردی به کلانتری ۳۱ جنت و اخذ نیابت قضائی مبنی بر اینکه برادرش به دست افرادی ناشناس از استان بوشهر ربوده شده و به شهرستان شیراز منتقل شده است، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت.

او افزود: ماموران با اقدام‌های فنی و تخصصی مطلع شدند که فرد ربوده شده در بلوار صلح در یک منزل مسکونی نگهداری می‌شود.

فرمانده انتظامی شیراز ادامه داد: ماموران ضمن هماهنگی قضائی به سرعت به محل مورد نظر اعزام و  موفق شدند دو گروگانگیر را دستگیر و فرد ربوده شده را رها کنند.

شجاعی بیان کرد: متهمان در بازجویی اولیه علت و انگیزه آدم ربایی را اختلاف حساب عنوان کردند.

واژگونی پژو ۴۰۵ یک قربانی گرفت

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر گفت: با دریافت گزارشی از واژگونی یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵، در جاده گناوه به سمت دیلم، روبه‌روی روستای شیرونک، گروه امداد و نجات جاده‌ای پایگاه بینک با یک دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند.

غلامرضا حاجیانی افزود: در این حادثه راننده خودروی حادثه دیده  هنگام انتقال بر اثر شدت جراحت جان خود را از دست داد.

او بیان کرد: این حادثه حوالی ظهر شنبه رخ داد.

دستگیری باند سارقان مسلح در دشتستان

فرمانده انتظامی استان بوشهر از شناسائی و دستگیری اعضای باند حرفه‌ای سارقان مسلح در شهرستان دشتستان خبر داد.

سردار خلیل واعظی افزود: در پی وقوع سرقت مسلحانه از یک دستگاه خودرو سواری، در یکی از جاده‌های شهرستان دشتستان، با توجه به حساسیت موضوع و ایجاد جو ناامنی، کارگروه ویژه‌ای با محوریت پلیس آگاهی دشتستان تشکیل شد.

او ادامه داد: پس از شناسایی اعضای این باند سه نفره، تمامی اعضا در عملیات قاطعانه و ضربتی پلیس دستگیر شدند و در بازرسی از مخفیگاه آنان اموال  سرقت شده کشف شد.

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: متهمان در تحقیقات و در رویارویی با شواهد و مدارک ارائه شده از سوی مأموران پلیس، به ارتکاب سرقت مسلحانه از یک دستگاه خودرو سواری اعتراف کردند.

دستگیری سارق حرفه‌ای اماکن خصوصی در عسلویه

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: سارق حرفه‌ای اماکن خصوصی با ۱۴ فقره سرقت در شهرستان عسلویه دستگیر شد.

سردار خلیل واعظی افزود: در پی وقوع چندین فقره سرقت اماکن خصوصی در عسلویه، ماموران پلیس آگاهی، یک نفر سارق حرفه‌ای و سابقه دار را که در چندین فقره سرقت اماکن خصوصی نقش داشته است، شناسایی کردند.

او ادامه داد: مأموران پس از هماهنگی با مقام قضائی سارق را در مخفیگاهش در یکی از محله‌های شهر عسلویه دستگیر کردند و متهم در تحقیقات و بررسی‌های پلیسی به ارتکاب ۱۴ فقره سرقت اماکن خصوصی در آن شهر اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی استان بوشهر تاکید کرد: مقابله جدی با سارقان از اولویت برنامه‌های فرماندهی انتظامی استان بوشهر است و پلیس در اجرای طرح مقابله با سارقان و مجرمان با هماهنگی دستگاه قضائی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

کشف خودرو سرقتی در دشتی

فرمانده انتظامی شهرستان دشتی گفت: یک دستگاه خودروسواری تیبا سرقتی در این شهرستان کشف شد.

سرهنگ جهانبخش صیادی ادامه داد: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر توقف یک دستگاه خودرو تیبا بدون پلاک در جاده خاکی یکی از روستا‌های توابع شهرستان دشتی، ماموران پلیس آگاهی برای برررسی موضوع به محل مورد نظر عزیمت کردند.

او افزود: در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد، این خودرو، پلاک، سوییچ، باطری، ضبط و زاپاس و جک ندارد.

این مقام مسئول بیان کرد: در ادامه بررسی‌ها مشخص شد خودروی یاد شده در یکی از شهرستان‌های همجوار سرقت شده و سارق آن را به صورت بلاصاحب در کنار روستا رها کرده است.

صیادی با اشاره به انجام اقدام‌های فنی پلیس برای دستگیری سارق یا سارقان احتمالی، از مردم درخواست کرد: خودرو‌های خود را به تجهیزات و وسایل ضد سرقت مجهز کنند چرا که سارقان به طور معمول به سراغ خودرو‌هایی می‌روند که بدون هر گونه وسیله ضد سرقت باشد.

دستگیری سارقان موتورسیکلت در گناوه

فرمانده انتظامی گناوه بیان کرد: دو سارق موتورسیکلت با سه فقره سرقت در این شهرستان دستگیر شدند.

سرهنگ حسین احمدی افزود: در پی وقوع چندین فقره سرقت موتورسیکلت در گناوه، ماموران دو سارق حرفه‌ای و سابقه دار را شناسایی و آ‌ن‌ها را در یکی از محله‌های شهر گناوه و در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

او بیان کرد: متهمان در تحقیقات و بررسی‌های پلیسی به ارتکاب  سه فقره سرقت موتورسیکلت اعتراف کردند.

کشف موتورسیکلت قاچاق در جم

 یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق غیر مجاز به ارزش ۷۰۰ میلیون ریال در جم کشف شد.

فرمانده انتظامی جم گفت: با تلاش ماموران پلیس آگاهی یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق ۲۵۰ سی سی که به صورت غیر مجاز در حال تردد در شهر جم بود شناسایی و توقیف شد.

 سرهنگ سید علی مهدیان عنوان کرد: کارشناسان ارزش موتورسیکلت کشف شده را ۷۰۰ میلیون ریال برآورد کرده‌اند.

نام:
ایمیل:
* نظر: